Ocenění - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 1995-2004
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2004 - 57th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Pán prstenů: Návrat krále
Nejlepší film
- Pán prstenů: Návrat krále
- Velká ryba
- Návrat do Cold Mountain
- Ztraceno v překladu
- Master & Commander: Odvrácená strana světa
Nejlepší režie
- Peter Weir (Master & Commander: Odvrácená strana světa)
- Tim Burton (Velká ryba)
- Anthony Minghella (Návrat do Cold Mountain)
- Peter Jackson (Pán prstenů: Návrat krále)
- Sofia Coppola (Ztraceno v překladu)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Bill Murray (Ztraceno v překladu)
- Benicio Del Toro (21 gramů)
- Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Jude Law (Návrat do Cold Mountain)
- Sean Penn (21 gramů)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu)
- Scarlett Johansson (Dívka s perlou)
- Anne Reid (Matka)
- Uma Thurman (Kill Bill)
- Naomi Watts (21 gramů)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Bill Nighy (Láska nebeská)
- Paul Bettany (Master & Commander: Odvrácená strana světa)
- Albert Finney (Velká ryba)
- Ian McKellen (Pán prstenů: Návrat krále)
- Tim Robbins (Tajemná řeka)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Renée Zellweger (Návrat do Cold Mountain)
- Holly Hunter (Třináctka)
- Laura Linney (Tajemná řeka)
- Judy Parfitt (Dívka s perlou)
- Emma Thompson (Láska nebeská)
Nejlepší původní scénář
- Tom McCarthy (Přednosta)
- Denys Arcand (Invaze barbarů)
- Bob Peterson, David Reynolds, Andrew Stanton (Hledá se Nemo)
- Sofia Coppola (Ztraceno v překladu)
- Guillermo Arriaga (21 gramů)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Pán prstenů: Návrat krále)
- John August (Velká ryba)
- Anthony Minghella (Návrat do Cold Mountain)
- Brian Helgeland (Tajemná řeka)
- Olivia Hetreed (Dívka s perlou)
Nejlepší kamera
- Andrew Lesnie (Pán prstenů: Návrat krále)
- John Seale (Návrat do Cold Mountain)
- Eduardo Serra (Dívka s perlou)
- Lance Acord (Ztraceno v překladu)
- Russell Boyd (Master & Commander: Odvrácená strana světa)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- T Bone Burnett, Gabriel Yared (Návrat do Cold Mountain)
- Alexandre Desplat (Dívka s perlou)
- RZA (Kill Bill)
- Howard Shore (Pán prstenů: Návrat krále)
- Brian Reitzell, Kevin Shields (Ztraceno v překladu)
Nejlepší zvuk
- Master & Commander: Odvrácená strana světa
- Návrat do Cold Mountain
- Kill Bill
- Pán prstenů: Návrat krále
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Nejlepší kostýmy
- Master & Commander: Odvrácená strana světa
- Návrat do Cold Mountain
- Dívka s perlou
- Pán prstenů: Návrat krále
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Nejlepší masky
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
- Velká ryba
- Návrat do Cold Mountain
- Dívka s perlou
- Pán prstenů: Návrat krále
Nejlepší výprava
- Master & Commander: Odvrácená strana světa
- Velká ryba
- Návrat do Cold Mountain
- Dívka s perlou
- Pán prstenů: Návrat krále
Nejlepší vizuální efekty
- Pán prstenů: Návrat krále
- Velká ryba
- Kill Bill
- Master & Commander: Odvrácená strana světa
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Working Title Films
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Emily Young (Polibek života)
- Sergio Casci (Bratranci z Ameriky)
- Jenny Mayhew (Zabijte krále)
- Peter Webber (Dívka s perlou)
Cena diváků pro film roku
Zvláštní cena
2003 - 56th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Pianista
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Roman Polański (Pianista)
- Rob Marshall (Chicago)
- Martin Scorsese (Gangy New Yorku)
- Stephen Daldry (Hodiny)
- Peter Jackson (Pán prstenů: Dvě věže)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Daniel Day-Lewis (Gangy New Yorku)
- Adrien Brody (Pianista)
- Nicolas Cage (Adaptace)
- Michael Caine (Tichý Američan)
- Jack Nicholson (O Schmidtovi)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Nicole Kidman (Hodiny)
- Halle Berry (Ples příšer)
- Salma Hayek (Frida)
- Meryl Streep (Hodiny)
- Renée Zellweger (Chicago)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Christopher Walken (Chyť mě, když to dokážeš)
- Chris Cooper (Adaptace)
- Ed Harris (Hodiny)
- Alfred Molina (Frida)
- Paul Newman (Cesta do zatracení)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Catherine Zeta-Jones (Chicago)
- Toni Collette (Jak na věc)
- Queen Latifah (Chicago)
- Julianne Moore (Hodiny)
- Meryl Streep (Adaptace)
Nejlepší původní scénář
- Pedro Almodóvar (Mluv s ní)
- Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón (Mexická jízda)
- Steven Knight (Špína Londýna)
- Jay Cocks, Kenneth Lonergan, Steven Zaillian (Gangy New Yorku)
- Peter Mullan (Padlé ženy)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Charlie Kaufman (Adaptace)
- Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz (Jak na věc)
- Jeff Nathanson (Chyť mě, když to dokážeš)
- David Hare (Hodiny)
- Ronald Harwood (Pianista)
Nejlepší kamera
- Conrad L. Hall (Cesta do zatracení)
- Dion Beebe (Chicago)
- Michael Ballhaus (Gangy New Yorku)
- Andrew Lesnie (Pán prstenů: Dvě věže)
- Paweł Edelman (Pianista)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Philip Glass (Hodiny)
- John Williams (Chyť mě, když to dokážeš)
- Fred Ebb, Danny Elfman, John Kander (Chicago)
- Robbie Robertson, Howard Shore, The Edge (Gangy New Yorku)
- Wojciech Kilar (Pianista)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
- My Wrongs 8245-8249 and 117
- Candy Bar Kid
- The Most Beautiful Man in the World
- Rank
- Vyhazovač
- Good Night
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Asif Kapadia (Válečník)
- Duncan Roy (AKA)
- Simon Bent (Podvojné účetnictví Christie Malryho)
- Lucy Darwin (Ztracen v La Mancha)
Cena diváků pro film roku
2002 - 55th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
- Jean-Pierre Jeunet (Amélie z Montmartru)
- Ron Howard (Čistá duše)
- Robert Altman (Gosford Park)
- Baz Luhrmann (Moulin Rouge)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Russell Crowe (Čistá duše)
- Jim Broadbent (Příběh jedné ženy)
- Ian McKellen (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
- Kevin Spacey (Ostrovní zprávy)
- Tom Wilkinson (V ložnici)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Judi Dench (Příběh jedné ženy)
- Nicole Kidman (Ti druzí)
- Sissy Spacek (V ložnici)
- Audrey Tautou (Amélie z Montmartru)
- Renée Zellweger (Deník Bridget Jonesové)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jim Broadbent (Moulin Rouge)
- Hugh Bonneville (Příběh jedné ženy)
- Robbie Coltrane (Harry Potter a Kámen mudrců)
- Colin Firth (Deník Bridget Jonesové)
- Eddie Murphy (Shrek)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Jennifer Connelly (Čistá duše)
- Judi Dench (Ostrovní zprávy)
- Helen Mirren (Gosford Park)
- Maggie Smith (Gosford Park)
- Kate Winslet (Příběh jedné ženy)
Nejlepší původní scénář
- Jean-Pierre Jeunet, Guillaume Laurant (Amélie z Montmartru)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Moulin Rouge)
- Alejandro Amenábar (Ti druzí)
- Wes Anderson, Owen Wilson (Taková zvláštní rodinka)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Ted Elliott, Terry Rossio, Roger S.H. Schulman, Joe Stillman (Shrek)
- Akiva Goldsman (Čistá duše)
- Richard Curtis, Andrew Davies, Helen Fielding (Deník Bridget Jonesové)
- Richard Eyre, Charles Wood (Příběh jedné ženy)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
Nejlepší kamera
- Roger Deakins (Muž, který nebyl)
- Bruno Delbonnel (Amélie z Montmartru)
- Sławomir Idziak (Černý jestřáb sestřelen)
- Andrew Lesnie (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
- Donald McAlpine (Moulin Rouge)
Nejlepší střih
- Mulholland Drive
- Amélie z Montmartru
- Černý jestřáb sestřelen
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- Moulin Rouge
Nejlepší hudba
- Craig Armstrong, Marius De Vries (Moulin Rouge)
- Yann Tiersen (Amélie z Montmartru)
- Howard Shore (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu)
- Angelo Badalamenti (Mulholland Drive)
- Harry Gregson-Williams, John Powell (Shrek)
Nejlepší zvuk
- Moulin Rouge
- Černý jestřáb sestřelen
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- Shrek
Nejlepší kostýmy
- Gosford Park
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- Moulin Rouge
- Planeta opic
Nejlepší masky
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- Gosford Park
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Moulin Rouge
- Planeta opic
Nejlepší výprava
- Amélie z Montmartru
- Gosford Park
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- Moulin Rouge
Nejlepší vizuální efekty
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- A.I. Umělá inteligence
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Moulin Rouge
- Shrek
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
- Gosford Park
- Deník Bridget Jonesové
- Harry Potter a Kámen mudrců
- Příběh jedné ženy
- S tebou a bez tebe
Cena britské akademie za celoživotní dílo
- Merchant Ivory Productions
- John Mills
- Warren Beatty
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Joel Hopkins, Nicola Usborne (Skoč až zítra!)
- Steve Coogan, Henry Normal (Válka policajtů)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Ruth Kenley-Letts (Sinatra)
- Jack Lothian (Zatracená noční dřina)
Cena diváků pro film roku
Zvláštní cena
- Spike Lee
- Eon Productions: Bond 40th Anniversary
- NFT: 50th Anniversary
2001 - 54th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Gladiátor
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ang Lee (Tygr a drak)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Steven Soderbergh (Erin Brockovich)
- Ridley Scott (Gladiátor)
- Steven Soderbergh (Traffic - Nadvláda gangů)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Jamie Bell (Billy Elliot)
- Russell Crowe (Gladiátor)
- Michael Douglas (Skvělí chlapi)
- Tom Hanks (Trosečník)
- Geoffrey Rush (Quills - Perem markýze de Sade)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Julia Roberts (Erin Brockovich)
- Juliette Binoche (Čokoláda)
- Kate Hudson (Na pokraji slávy)
- Hilary Swank (Kluci nepláčou)
- Michelle Yeoh (Tygr a drak)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Benicio Del Toro (Traffic - Nadvláda gangů)
- Albert Finney (Erin Brockovich)
- Gary Lewis (Billy Elliot)
- Joaquin Phoenix (Gladiátor)
- Oliver Reed (Gladiátor)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Julie Walters (Billy Elliot)
- Judi Dench (Čokoláda)
- Frances McDormand (Na pokraji slávy)
- Lena Olin (Čokoláda)
- Ziyi Zhang (Tygr a drak)
Nejlepší původní scénář
- Cameron Crowe (Na pokraji slávy)
- Lee Hall (Billy Elliot)
- Susannah Grant (Erin Brockovich)
- David Franzoni, John Logan, William Nicholson (Gladiátor)
- Ethan Coen, Joel Coen (Bratříčku, kde jsi?)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Stephen Gaghan (Traffic - Nadvláda gangů)
- Robert Nelson Jacobs (Čokoláda)
- John Cusack, D.V. DeVincentis, Steve Pink, Scott Rosenberg (Všechny moje lásky)
- James Schamus, Kuo-Jing Tsai, Hui-Ling Wang (Tygr a drak)
- Steve Kloves (Skvělí chlapi)
Nejlepší kamera
- John Mathieson (Gladiátor)
- Brian Tufano (Billy Elliot)
- Roger Pratt (Čokoláda)
- Roger Deakins (Bratříčku, kde jsi?)
- Peter Pau (Tygr a drak)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Tan Dun (Tygr a drak)
- Nancy Wilson (Na pokraji slávy)
- Stephen Warbeck (Billy Elliot)
- Lisa Gerrard, Hans Zimmer (Gladiátor)
- T Bone Burnett, Carter Burwell (Bratříčku, kde jsi?)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena Carla Foremana za největší příslib britského filmu
- Paweł Pawlikowski (Poslední útočiště)
- Simon Cellan Jones (Hlasy v hlavě)
- Mark Crowdy (Bílá vdova)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Lee Hall (Billy Elliot)
Cena diváků pro film roku
Zvláštní cena
2000 - 53rd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Americká krása
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Pedro Almodóvar (Vše o mé matce)
- Sam Mendes (Americká krása)
- Neil Jordan (Hranice lásky)
- M. Night Shyamalan (Šestý smysl)
- Anthony Minghella (Talentovaný pan Ripley)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Kevin Spacey (Americká krása)
- Jim Broadbent (Páté přes deváté)
- Russell Crowe (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
- Ralph Fiennes (Hranice lásky)
- Om Puri (Východ je východ)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Annette Bening (Americká krása)
- Linda Bassett (Východ je východ)
- Julianne Moore (Hranice lásky)
- Emily Watson (Andělin popel)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jude Law (Talentovaný pan Ripley)
- Wes Bentley (Americká krása)
- Michael Caine (Pravidla moštárny)
- Rhys Ifans (Notting Hill)
- Timothy Spall (Páté přes deváté)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Maggie Smith (Čaj s Mussolinim)
- Thora Birch (Americká krása)
- Cate Blanchett (Talentovaný pan Ripley)
- Cameron Diaz (V kůži Johna Malkoviche)
- Mena Suvari (Americká krása)
Nejlepší původní scénář
- Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche)
- Pedro Almodóvar (Vše o mé matce)
- Alan Ball (Americká krása)
- M. Night Shyamalan (Šestý smysl)
- Mike Leigh (Páté přes deváté)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Neil Jordan (Hranice lásky)
- Ayub Khan-Din (Východ je východ)
- Oliver Parker (Ideální manžel)
- Anthony Minghella (Talentovaný pan Ripley)
Nejlepší kamera
- Conrad L. Hall (Americká krása)
- Michael Seresin (Andělin popel)
- Roger Pratt (Hranice lásky)
- Bill Pope (Matrix)
- John Seale (Talentovaný pan Ripley)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Thomas Newman (Americká krása)
- Ry Cooder, Nick Gold (Buena Vista Social Club)
- Michael Nyman (Hranice lásky)
- Gabriel Yared (Talentovaný pan Ripley)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena Carla Foremana za největší příslib britského filmu
- Lynne Ramsay (Chytač krys)
- Justin Kerrigan (Human Traffic)
- Ayub Khan-Din (Východ je východ)
- Kirk Jones (Nedovo zázračné vzkříšení)
Cena diváků pro film roku
1999 - 52nd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Zamilovaný Shakespeare
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Peter Weir (Truman Show)
- Shekhar Kapur (Královna Alžběta)
- Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana)
- John Madden (Zamilovaný Shakespeare)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Roberto Benigni (Život je krásný)
- Michael Caine (Tichý hlas)
- Joseph Fiennes (Zamilovaný Shakespeare)
- Tom Hanks (Zachraňte vojína Ryana)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Cate Blanchett (Královna Alžběta)
- Jane Horrocks (Tichý hlas)
- Gwyneth Paltrow (Zamilovaný Shakespeare)
- Emily Watson (Hilary a Jackie)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Geoffrey Rush (Zamilovaný Shakespeare)
- Ed Harris (Truman Show)
- Geoffrey Rush (Královna Alžběta)
- Tom Wilkinson (Zamilovaný Shakespeare)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Judi Dench (Zamilovaný Shakespeare)
- Kathy Bates (Barvy moci)
- Brenda Blethyn (Tichý hlas)
- Lynn Redgrave (Bohové a monstra)
Nejlepší původní scénář
- Andrew Niccol (Truman Show)
- Michael Hirst (Královna Alžběta)
- Roberto Benigni, Vincenzo Cerami (Život je krásný)
- Marc Norman, Tom Stoppard (Zamilovaný Shakespeare)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Elaine May (Barvy moci)
- Frank Cottrell Boyce (Hilary a Jackie)
- Mark Herman (Tichý hlas)
- Hilary Henkin, David Mamet (Vrtěti psem)
Nejlepší kamera
- Remi Adefarasin (Královna Alžběta)
- Janusz Kamiński (Zachraňte vojína Ryana)
- Richard Greatrex (Zamilovaný Shakespeare)
- Peter Biziou (Truman Show)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- David Hirschfelder (Královna Alžběta)
- Barrington Pheloung (Hilary a Jackie)
- John Williams (Zachraňte vojína Ryana)
- Stephen Warbeck (Zamilovaný Shakespeare)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena Carla Foremana za největší příslib britského filmu
- Richard Kwietniowski (Love and Death on Long Island)
- Sandra Goldbacher (Guvernantka)
- Shane Meadows (Den co den)
- Matthew Vaughn (Sbal prachy a vypadni)
Cena diváků pro film roku
1998 - 51st British Academy Film Awards
Nejlepší film
Do naha!
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Baz Luhrmann (Romeo a Julie)
- Peter Cattaneo (Do naha!)
- Curtis Hanson (L. A. - Přísně tajné)
- James Cameron (Titanic)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Robert Carlyle (Do naha!)
- Billy Connolly (Paní Brownová)
- Kevin Spacey (L. A. - Přísně tajné)
- Ray Winstone (Pouze vnitrožilně)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Judi Dench (Paní Brownová)
- Kim Basinger (L. A. - Přísně tajné)
- Helena Bonham Carter (Křídla vášně)
- Kathy Burke (Pouze vnitrožilně)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Tom Wilkinson (Do naha!)
- Mark Addy (Do naha!)
- Rupert Everett (Svatba mého nejlepšího přítele)
- Burt Reynolds (Hříšné noci)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Sigourney Weaver (Ledová bouře)
- Jennifer Ehle (Oscar Wilde)
- Lesley Sharp (Do naha!)
- Zoë Wanamaker (Oscar Wilde)
Nejlepší původní scénář
- Gary Oldman (Pouze vnitrožilně)
- Paul Thomas Anderson (Hříšné noci)
- Simon Beaufoy (Do naha!)
- Jeremy Brock (Paní Brownová)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Romeo a Julie)
- James Schamus (Ledová bouře)
- Curtis Hanson, Brian Helgeland (L. A. - Přísně tajné)
- Hossein Amini (Křídla vášně)
Nejlepší kamera
- Eduardo Serra (Křídla vášně)
- Dante Spinotti (L. A. - Přísně tajné)
- Russell Carpenter (Titanic)
- Donald McAlpine (Romeo a Julie)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Craig Armstrong, Marius De Vries, Nellee Hopper (Romeo a Julie)
- Anne Dudley (Do naha!)
- Jerry Goldsmith (L. A. - Přísně tajné)
- James Horner (Titanic)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena diváků pro film roku
Zvláštní cena
1997 - 50th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Anglický pacient
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Joel Coen (Fargo)
- Anthony Minghella (Anglický pacient)
- Mike Leigh (Tajnosti a lži)
- Scott Hicks (Záře)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Geoffrey Rush (Záře)
- Ralph Fiennes (Anglický pacient)
- Ian McKellen (Richard III.)
- Timothy Spall (Tajnosti a lži)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Brenda Blethyn (Tajnosti a lži)
- Frances McDormand (Fargo)
- Kristin Scott Thomas (Anglický pacient)
- Emily Watson (Prolomit vlny)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Paul Scofield (Čarodějky ze Salemu)
- John Gielgud (Záře)
- Edward Norton (Prvotní strach)
- Alan Rickman (Michael Collins)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Juliette Binoche (Anglický pacient)
- Lauren Bacall (Dvě tváře lásky)
- Marianne Jean-Baptiste (Tajnosti a lži)
- Lynn Redgrave (Záře)
Nejlepší původní scénář
- Mike Leigh (Tajnosti a lži)
- Mark Herman (Odpískáno)
- Ethan Coen, Joel Coen (Fargo)
- John Sayles (Osamělá hvězda)
- Jan Sardi (Záře)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Anthony Minghella (Anglický pacient)
- Arthur Miller (Čarodějky ze Salemu)
- Alan Parker, Oliver Stone (Evita)
- Richard Loncraine, Ian McKellen (Richard III.)
Nejlepší kamera
- John Seale (Anglický pacient)
- Darius Khondji (Evita)
- Roger Deakins (Fargo)
- Chris Menges (Michael Collins)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Gabriel Yared (Anglický pacient)
- Trevor Jones (Odpískáno)
- Tim Rice, Andrew Lloyd Webber (Evita)
- David Hirschfelder (Záře)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
- Stará dáma a holubi
- Famous Fred
- The Saint Inspector
- Testament: The Bible in Animation epizoda Josef
- Testament: The Bible in Animation epizoda Mojžíš
- Trainspotter
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Channel Four Films
Zvláštní cena
- Dolby Laboratories Inc
- Harry Manley
1996 - 49th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Rozum a cit
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Michael Radford (Pošťák)
- Mel Gibson (Statečné srdce)
- Nicholas Hytner (Šílenství krále Jiřího)
- Ang Lee (Rozum a cit)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Nigel Hawthorne (Šílenství krále Jiřího)
- Nicolas Cage (Opustit Las Vegas)
- Jonathan Pryce (V žáru lásky)
- Massimo Troisi (Pošťák)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Emma Thompson (Rozum a cit)
- Nicole Kidman (Zemřít pro...)
- Helen Mirren (Šílenství krále Jiřího)
- Elisabeth Shue (Opustit Las Vegas)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Tim Roth (Rob Roy)
- Ian Holm (Šílenství krále Jiřího)
- Martin Landau (Ed Wood)
- Alan Rickman (Rozum a cit)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Kate Winslet (Rozum a cit)
- Joan Allen (Nixon)
- Mira Sorvino (Mocná Afrodíté)
- Elizabeth Spriggs (Rozum a cit)
Nejlepší původní scénář
- Christopher McQuarrie (Obvyklí podezřelí)
- Woody Allen, Douglas McGrath (Výstřely na Broadwayi)
- P.J. Hogan (Muriel se vdává)
- Andrew Kevin Walker (Sedm)
Nejlepší adaptovaný scénář
- John Hodge (Trainspotting)
- George Miller, Chris Noonan (Babe - galantní prasátko)
- Mike Figgis (Opustit Las Vegas)
- Alan Bennett (Šílenství krále Jiřího)
- Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi (Pošťák)
- Emma Thompson (Rozum a cit)
Nejlepší kamera
- John Toll (Statečné srdce)
- Dean Cundey (Apollo 13)
- Andrew Dunn (Šílenství krále Jiřího)
- Michael Coulter (Rozum a cit)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Luis Bacalov (Pošťák)
- James Horner (Statečné srdce)
- George Fenton (Šílenství krále Jiřího)
- Patrick Doyle (Rozum a cit)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena diváků pro film roku
Zvláštní cena
1995 - 48th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Čtyři svatby a jeden pohřeb
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Mike Newell (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Robert Zemeckis (Forrest Gump)
- Quentin Tarantino (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
- Krzysztof Kieślowski (Tři barvy: Červená)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Hugh Grant (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Tom Hanks (Forrest Gump)
- Terence Stamp (Dobrodružství Priscilly, královny pouště)
- John Travolta (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Susan Sarandon (Nebezpečný klient)
- Linda Fiorentino (Ďábelská svůdkyně)
- Irène Jacob (Tři barvy: Červená)
- Uma Thurman (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Samuel L. Jackson (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
- Simon Callow (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- John Hannah (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Paul Scofield (Otázky a odpovědi)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Kristin Scott Thomas (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Charlotte Coleman (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Sally Field (Forrest Gump)
- Anjelica Huston (Tajemná vražda na Manhattanu)
Nejlepší původní scénář
- Roger Avary, Quentin Tarantino (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
- Stephan Elliott (Dobrodružství Priscilly, královny pouště)
- Richard Curtis (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Ron Nyswaner (Philadelphia)
- Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz (Tři barvy: Červená)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Paul Attanasio (Otázky a odpovědi)
- Ronald Harwood (Browningův překlad)
- Eric Roth (Forrest Gump)
- Ronald Bass, Amy Tan (Klub šťastných žen)
Nejlepší kamera
- Philippe Rousselot (Interview s upírem)
- Brian J. Breheny (Dobrodružství Priscilly, královny pouště)
- Don Burgess (Forrest Gump)
- Andrzej Sekula (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Don Was (Backbeat)
- Guy Gross (Dobrodružství Priscilly, královny pouště)
- Richard Rodney Bennett (Čtyři svatby a jeden pohřeb)
- Hans Zimmer (Lví král)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
- Screen Two epizoda Zinky Boys Go Underground
- Lost Mojave
- Marooned
- That Sunday