Režie:
Přemysl PražskýKamera:
Karel KopřivaHrají:
Karel Lamač, Eman Fiala, Jiří Hojer, Antonín Frič, Václav Srb, Jaroslav Nesnídal, Anny Ondráková, Theodor Pištěk, Otto Zahrádka, Suzanne Marwille, Vladimír Pospíšil-Born, Robert Zdráhal (více)Obsahy(1)
Šest českých rekrutů prožívá svá dobrodružství v c. a k. kasárnách. Někteří z nich se dostanou do nepříjemných situací, zaviněných jednou ženami, podruhé zase pozdním návratem do kasáren. Protože však vojáci drží pohromadě, podaří se jim vždy ze všeho vyklouznout... (ČSFD)
Hrají
Karel Lamač
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Ducháček to zařídí (1938)
Drvoštěp (1922)
Otrávené světlo (1921)
Eman Fiala
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Byl jednou jeden král... (1954)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Jiří Hojer
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Otrávené světlo (1921)
Dobrý voják Švejk (1925)
Tři vejce do skla (1937)
Antonín Frič
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Hej-rup! (1934)
Osudy dobrého vojáka Švejka (1930)
Václav Srb
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dcery Eviny (1928)
Lucerna (1925)
Vdavky Nanynky Kulichovy (1925)
Jaroslav Nesnídal
Nejlepší filmy:
Anna proletářka (1952)
Anny Ondráková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Líbánky (1936)
Sensace (1930)
Falešná dvojčata (1934)
Theodor Pištěk
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Přednosta stanice (1941)
Otto Zahrádka
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Varhaník u sv. Víta (1929)
Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)
Jánošík (1935)
Suzanne Marwille
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Varhaník u sv. Víta (1929)
Chudá holka (1929)
Adam a Eva (1922)
Vladimír Pospíšil-Born
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Ducháček to zařídí (1938)
Hříchy lásky (1929)
Jan W. Speerger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kristian (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Drvoštěp (1922)
Hana Jenčíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Setřelé písmo (1920)
Trhani (1936)
Karel Švarc
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Batalion (1927)
Dobrý voják Švejk (1925)
Luigi Hofman
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Plukovník Švec (1929)
Okénko (1933)
Viktor Nejedlý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Život je pes (1933)
Jan Richter
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
To neznáte Hadimršku (1931)
Batalion (1927)
Ada Velický
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hříchy lásky (1929)
Tonka Šibenice (1930)
Falešná kočička aneb Když si žena umíní (1926)