Režie:
Jacques TourneurScénář:
Lesser SamuelsKamera:
William E. SnyderHudba:
Leith StevensHrají:
Virginia Mayo, Robert Stack, Ruth Roman, Alex Nicol, Raymond Burr, Regis Toomey, Carleton Young, Donald MacDonald, Lane Chandler, Leo Gordon, Dennis Moore (více)Obsahy(1)
V předvečer občanské války mezi Severem a Jihem přichází do Denveru dobrodruh Owen Pentecost (Robert Stack), kterého do města přilákala vidina bohatství. V pokeru s majitelem hotelu Jumbem Meansem (Raymond Burr) vyhraje jeho podnik. Po propuknutí války se bude muset rozhodnout nejen mezi dvěma ženami, které ho milují, ale také na kterou stranu konfliktu se postaví. (ilclassico)
(více)Hrají
Virginia Mayo
USA
Nejlepší filmy:
Nejlepší léta našeho života (1946)
Bílý žár (1949)
Zrodila se píseň (1948)
Robert Stack
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Být či nebýt (1942)
Připoutejte se, prosím! (1980)
Ruth Roman
USA
Nejlepší filmy:
Producers' Showcase (1954) (seriál)
The Name of the Game (1968) (seriál)
Bratři Sackettové (1979) (TV film)
Alex Nicol
USA
Nejlepší filmy:
Všichni domů (1960)
Zrzka z Wyomingu (1953)
Horrible Horror (1986) - a.z.
Raymond Burr
Kanada
Nejlepší filmy:
Okno do dvora (1954)
Příhody Dona Juana (1948)
Místo na výsluní (1951)
Regis Toomey
USA
Nejlepší filmy:
Producers' Showcase (1954) (seriál)
Hluboký spánek (1946)
The Phantom Creeps (1949) (TV film) - a.z.
Carleton Young
USA
Nejlepší filmy:
Na sever Severozápadní linkou (1959)
Spartakus (1960)
Přelet přes oceán (1957)
Donald MacDonald
Nejlepší filmy:
Great Day in the Morning (1956)
Muž z Kentucky (1955)
Lane Chandler
USA
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Karibští piráti (1942)
Laura (1944)
Leo Gordon
USA
Nejlepší filmy:
Maverick (1994)
Muž, který věděl příliš mnoho (1956)
L'Arme à gauche (1965)
Dennis Moore
USA
Nejlepší filmy:
Konvoj do Murmanska (1943)
The Man from Bitter Ridge (1955)
Tím hůř, když padnou (1956)
Peter Whitney
USA
Nejlepší filmy:
V žáru noci (1967)
Konvoj do Murmanska (1943)
Velký zátah (1953)
Frank Mills
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Světla ramp (1952)
Byl jsem lynčován (1936)
Dan White
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Jako zabít ptáčka (1962)
Jih proti Severu (1939)
Burt Mustin
USA
Nejlepší filmy:
Detektivní příběh (1951)
Hodiny zoufalství (1955)
Poslední rodeo (1952)
George Wallace
USA
Nejlepší filmy:
Skleněné peklo (1974)
Minority Report (2002)
Lovcova noc (1955)
Al Haskell
USA
Nejlepší filmy:
Žízeň po životě (1956)
The Proud Ones (1956)
Showdown (1963)
Robert Robinson
USA
Nejlepší filmy:
Kdo seje vítr (1960)
Přelet přes oceán (1957)
Hoši z Filadelfie (1959)
Buddy Roosevelt
USA
Nejlepší filmy:
Varování před bouřkou (1951)
Captain Blood (1935)
Shadow of the Thin Man (1941)
Syd Saylor
USA
Nejlepší filmy:
Plynové lampy (1944)
Šarlatová ulice (1945)
Přelet přes oceán (1957)