Režie:
Henry LevinKamera:
Geoffrey UnsworthHudba:
Dušan RadičHrají:
Omar Sharif, Stephen Boyd, James Mason, Eli Wallach, Françoise Dorléac, Telly Savalas, Robert Morley, Michael Hordern, Yvonne Mitchell, Woody Strode (více)Obsahy(2)
Příběh o legendárním mongolském vojevůdci, sjednotiteli kočovných kmenů a utlačovateli Západu. Film ho ukazuje jako malého chlapce, odvážného vůdce partyzánů, spojence čínského vládce a zachránce říše proti nájezdným barbarům. Čingischán, to je nelítostný boj, luxus a nekonečná touha po moci. (oficiální text distributora)
Hrají
Omar Sharif
Egypt
Nejlepší filmy:
Lawrence z Arábie (1962)
Doktor Živago (1965)
Růžový panter znovu zasahuje (1976)
Stephen Boyd
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Ben Hur (1959)
The Man Who Never Was (1956)
Bravados (1958)
James Mason
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Na sever Severozápadní linkou (1959)
Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)
Julius Caesar (1953)
Eli Wallach
USA
Nejlepší filmy:
Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)
Hodný, zlý a ošklivý (1966)
Sedm statečných (1960)
Françoise Dorléac
Francie
Nejlepší filmy:
Hebká kůže (1964)
Muž z Ria (1964)
Arsen Lupin kontra Arsen Lupin (1962)
Telly Savalas
USA
Nejlepší filmy:
Tucet špinavců (1967)
Ptáčník z Alcatrazu (1962)
Mys hrůzy (1962)
Robert Morley
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Africká Královna (1951)
Báječní muži na létajících strojích (1965)
Murder at the Gallop (1963)
Michael Hordern
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Gándhí (1982)
Barry Lyndon (1975)
Šogun (1980) (seriál)
Yvonne Mitchell
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Korunní svědek (1959)
Nenávist (1959)
Neuvěřitelná Sarah (1976)
Woody Strode
USA
Nejlepší filmy:
Tenkrát na Západě (1968)
Spartakus (1960)
Desatero přikázání (1956)
Patrick Holt
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Thunderball (1965)
Cromwell (1970)
Kouzelná skříňka (1951)
Gustavo Rojo
Uruguay
Nejlepší filmy:
Tarzan and the Mermaids (1948)
Sedm statečných žen (1966)
Old Shatterhand (1964)
Kenneth Cope
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Ohrožení Britannicu (1974)
Slečna Marpleová: Zapomenutá vražda (1987) (TV film)
Zajatci (1994)
Karel Hradilák
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hraniční ulička (1948)
Šťastnou cestu (1943)
36 Hours (1965)
Dušan Vujisič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Vinnetou - Poslední výstřel (1965)
Vojandy (1965)
O svátcích (1967)
Jacqueline Pearce
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Agent beze jména (1988) (seriál)
Daniel Deronda (2002) (TV film)
The Plague of the Zombies (1966)
George Savalas
USA
Nejlepší filmy:
Rosemary má děťátko (1968)
Kellyho hrdinové (1970)
Brutální město (1970)
Susanne Hsiao
Německá říše
Nejlepší filmy:
Smrt v červeném jaguáru (1968)
Tajemný mnich (1965)
Der Mönch mit der Peitsche (1967)
Sally Douglas
Velká Británie
Nejlepší filmy:
The Assassination Bureau (1969)
Studie strachu (1965)
Carry On Cleo (1964)
Carmen Dane
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Goldfinger (1964)
Press for Time (1966)
The Assassination Bureau (1969)