Režie:
Jiří SlavíčekKamera:
Ferdinand PečenkaHudba:
Dalibor C. VačkářHrají:
Dana Medřická, Vladimír Šmeral, Eduard Dubský, Vladimír Řepa, Vítězslav Boček, Marie Burešová, Vladimír Hlavatý, Rudolf Deyl ml., Rudolf Deyl st., Bedřich Vrbský, Antonín Kandert, Helena Friedlová (více)Obsahy(1)
Český umělecký film podle stejnojmenné divadelní hry národního umělce Františka Langra, která v letech svého vzniku (1937) byla zajímavým uměleckým experimentem, předvádění divadla na divadle. Vypráví tragický příběh ženy, která je nevinně odsouzena pro vraždu svého muže a která trpí celých deset let ve vězení, aniž by prozradila pravého vinníka. Po těchto deseti letech podnikne ředitel věznice psychologický experiment: dá na vězeňském divadle předvést hru, kterou Marta Kulišová napsala v prvém roce svého pobytu ve vězení. Experiment se sice povede, protože se přihlásí pravý vrah, ale k obnovení procesu nedojde, neboť Marta Kulišová si uvědomí, že tím by se odsoudila k dalšímu zoufalství, když by ztratila toho, o němž celých deset let věřila, že zabil z lásky k ní. (Filmový přehled)
(více)Hrají
Dana Medřická
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Půlpenny (1974) (TV film)
Vladimír Šmeral
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Skřivánci na niti (1969)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Eduard Dubský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Atentát (1964)
Svědomí (1948)
Vladimír Řepa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nebe a dudy (1941)
Vítězslav Boček
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Krakatit (1948)
Šťastnou cestu (1943)
Marie Burešová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Daleká cesta (1948)
Magdalena Dobromila Rettigová (1961) (TV film)
Vladimír Hlavatý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Atentát (1964)
Rudolf Deyl ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV film)
Rudolf Deyl st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Přijdu hned (1942)
Jan Hus (1954)
Bedřich Vrbský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Poslušně hlásím (1957)
Krakatit (1948)
Antonín Kandert
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Čapkovy povídky (1947)
Neviditelný (1965) (TV film)
Šťastnou cestu (1943)
Helena Friedlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Cech panen kutnohorských (1938)
Filosofská historie (1937)
J. O. Martin
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Daleká cesta (1948)
Hrátky s čertem (1956)
Mrtvý mezi živými (1946)
Jan S. Kolár
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Poslední mohykán (1947)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Emil Bolek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tajemství krve (1953)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Počestné paní pardubické (1944)
František Kulhánek
Nejlepší filmy:
Dvaasedmdesátka (1948)
Karel Kastner
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Červená ještěrka (1948)
Dvaasedmdesátka (1948)
Jiří Těšík
Československo
Nejlepší filmy:
Podobizna (1947)
Práče (1960)
Dvaasedmdesátka (1948)
Miloš Hájek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Mrtvý mezi živými (1946)
Prokop Diviš (1977) (TV film)
Radovan Lukavský
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)