Reklama

Reklama

Rogue One: Star Wars Story

  • USA Rogue One: A Star Wars Story (více)
Trailer 8

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. (Falcon)

Diskuze

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Neji1453

Hvězda smrti je superzbraň, to je něco jiného. Ano, teď to zní jako protimluv, ale v základním vybavení jsou na tom Rebelové v podstatě lépe. Minimálně ve vzdušném boji určitě. TIE fightery jsou sice obratné mršky, ale bez štítů a hyperpohonu jseš jak v létající rakvi. TIE Interceptory už jsou na tom lépe, sice taky nemají hyperpohon, ale myslím - teď si opravdu nejsem jist, a to jsem včera dočetl sedmej díl X-Wing série, sakra - no myslím si že štíty mají. To co měl Vader byl speciální typ TIE, nikdo jiný v imperiální armádě jím nedisponoval, ta stíhačka byla Vaderova soukromá. Nyní v "novém kánonu" už se vyskytl i nový typ TIE, ten co je právě v Rogue One a používá ho Krennicova osobní stráž, ale myslím si že je spíš srovnatelný s TIE Interceptorem. Kdežto když létáš za Rebely, tak každá tvoje stíhačka, ať už X-Wing, U-Wing, A-Wing či Y-wing má štíty i hyperpohon - tj. na lidském životě záleží. 

Také by to mohl působit, že Impérium má hvězdné destruktory a to je dost drtivě převažujicí, ale není to pravda - Rebelové zase dostávali křížníky z Mon Calamari (takové, jaký má admirál Raddus v Rogue One), které měly neskutečně výkonné štíty, ale ne takovou palebnou sílu jak destruktory, takže se to vlastně kompenzuje - velká palebná síla vs. hodně silné štíty.

Navíc Hvězda smrti ti může přijít efektivní, ale jen na velké cíle. Když na ni naletí hejno stíhaček, opravdu velké, jsou její zbraně k ničemu. A protože většinu ochrany tvoří TIE bez štítů a hyperpohonu..no, tak to nezní tak dobře jak to vypadá.

Co se klonů týče, jejich výroba skončila na Kaminu po Klonových válkách, kdyby se dalo řídit starým kánonem, tak se ještě nějako dobu klony vytvářely pomoci spaartiských válců, ale pak už ne. Je to jednoduché - když se Old Republic přetvořila v Impérium, nebylo nic jednoduššího než vyhlásit nábory do armády, dobrovolnost nedobrovolnost. Když si vezmeš že galaxie pod imperiální nadvládou čítá x tisíc soustav, tak těch lidí nabereš opravdu hodně. Navíc v jádru bylo Impérium docela oblíbené, takže tam se lidé hlásili i dobrovolně, však vojenská akademie vznikla na planetě Carida, která je od Jádra docela blízko.

No a jinak co se načtení týče..Něco mám, ale pecka to není, ještě je pořád co dohánět :). Být tu Eodeon, ten to má v malíčku celé.

na příspěvěk reagoval Neji1453, Duncan66

Neji1453

Neji1453 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Aha, takže chceš říct, že rebelové mají kvalitnější vybavení a zbraně než impérium? Mně se třeba Hvězda smrti zdá efektivní dost. :D A v čem to teda lítal Vader, si je tam tehdy docela dával.

A kde je furt berou, když to nejsou kloni? To se někdo nechá dobrovolně naverbovat k impériu? Jinak zajímavé, máš asi i hodně načteno z tématiky Hvězdných válek, co? :) 

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Neji1453

To sakra nejsou už klony...aáách. Hele, zažité kydy o stormtrooperech jsou delším problémem - ve IV, když pronásledují Hana, Leiu a Luka z věznice, tak střílejí schválně mimo, aby je nechali uniknout a zjistili lokaci rebelské základny. Pak se nějak stalo, že se dospělo k závěru, že takhle stormtroopeři střílí normálně, což je samozřejmě blbost, ale stal se z toho zažitej komplex, kterej vyvrcholil v VI, kdy je elitní jednotka 501. převálcována Ewoky s kameny a dřevem. 

Jinak pointou imperiálních zbraní je celkově jednoduchost a nízká efektivita, nahrazená počtem - jen si nad tím zapřemýšlej - i stíhačky TIE jsou "k ničemu" - nemá to hyperpohon, nemá to štíty, vlastně tě  jednou trefí a jsi mrtvá. To stejné je i pancíř stormtrooperů. Je téměř k ničemu, ale stormíků je tolik, že když jich zabijí na Scarifu x stovek, tak je to Impériu vcelku někde. Zde kvantita nahrazuje kvalitu. Rebelská aliance je zase pravým opakem.

na příspěvěk reagoval Helo, Neji1453

Neji1453

Neji1453 (hodnocení, recenze)

GigaPudding

GigaPudding: Nn, viděla jsem všechny díly a ve všech dílech kromě druhého a třetího jsou kloni otloukánci a člověk by je měl spíše litovat, respekt žádný. :D 

na příspěvěk reagoval Helo, Darth_AK

Neji1453

Neji1453 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Tak třeba klonují dál. :D Ale asi o tom budeš vědět víc. :) Mně bylo tak nějak jasné, že brnění poukazuje na to, že se řadí k imperiální armádě, ale k tomu ti stačí uniforma, tohle opravdu žádnou ochranu neposkytuje, je to k ničemu, navíc to i omezuje pohyb, to už by pro ně bylo opravdu lepší nosit bílou uniformu. Stejně si je podá i dítě. Jako ti, že mají nějaký výcvik? Vždyť jich někdo, kdo drží blaster poprvé v ruce dokáže pobít desítky než se do něj vůbec trefí. :D

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Neji1453

Faktická poznámka, docela důležitá - to co je v RO nejsou kloni, ale normální lidé. Klonům už by tehdy bylo kolem 50-60, dle výrobních cyklů. Dále - nejde jen o ochranu, ale hlavně o jednotu - uniformy jsou spojujícím prvkem celě armády Impéria. No a většinou v knihách jsou stormtroopeři zkušení vojáci, to pouze ve filmech a seriálech se rozmohl tento nešvar.

na příspěvěk reagoval Neji1453

Neji1453

Neji1453 (hodnocení, recenze)

Pochopil jste někdo k čemu je klonovým vojákům to brnění, když je stačí majznout klackem po hlavě a jsou KO? Jako fakt, když vyrobím brnění, tak přeci proto, aby mě chránilo a ne na parádu, protože je cool (děje se to prakticky ve všech dílech). Ode mě má tento snímek za hezky odvedenou práci (a zhruba 5 minut s Vaderem) krásné dvě hvězdičky. :) 

na příspěvěk reagoval Darth_AK, kamigava

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Já bych to spíše nazval poměrně dobrým SW filmem. Stejně jako nevymažu prvopočáteční zklamání tak nevymažu to jak jsem se zatajeným dechem pozoroval Vadera. 

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Merengues9

To máš svatou pravdu Mere, první zklamání přetrvá už na dlouho..člověk si na hudbu zvykne..zvykne si i na to rozvláčné tempo..ale nikdo po mně nemůže chtít abych to vyhlásil výborným SW filmem - tím je jen posledních 30 minut.

na příspěvěk reagoval Merengues9

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

No tak co si budeme povídat - pořád má otevřenou pusu, emoce z ní teda opravdu cítit nejsou - to že si jednou zabrečela a zbytek času se tváří buď vážně, nebo hodně vážně, tak to není hraní - Luna se zase tváří pořád jak kdyby měl klacek v zadku a když má hrát něco vážnějšího, tak nahodí ten svůj úsměv..ale nedá se jim to věřit. A to už to sleduji preventivně jen v angličtině, protože cz dabing s Vašutem jako Vaderem je otřesnej.

na příspěvěk reagoval kamigava, Merengues9

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Tak jsem to dnes viděl poprvé na DVD. Čím dál víc kladů - hudba už mi docela sedí, navykl jsem si na to. Herecké obsazení už mi taky tolik nevadí - dvě výjimky - Felicity a Luna. To je prostě hrůza - to je pro mě největší problém filmu. Té holce a tomu chlapovi nevěřím ani slovo. Chirrut a Baze už se mi začali líbit. Prostě je to čím dál lepší, ale pořád..pořád. První hodina už mi taky tolik nevadí, kromě Jedhy - Eadu už mi taky nevadí. Takže ve finále - zůstává skvělý Scarif, skvělý Vader, skvělý Mikkelsen, skvělé všechny imperiální scény, výborný K-2SO - přežitelní Chirrut a spol., děs z Felicity, Luny a velké části pasáží první hodiny. PS: Úplně nejvíc retardovaný jsou ty proslovy než doletí na Scarif - jestli to co tam Jyn říkala mělo někoho namotivovat, tak se nedivím že všichni umřeli.

na příspěvěk reagoval kamigava, Helo

 (hodnocení, recenze)

I s názvem Jedha !!Built around 1460 by Rao Jodha.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Eh, napsal jsem, že právě proto, že zde není tematická diskuze, nemělo by vadit odkázání na text. Zkus nepřekrucovat, potažmo se obtěžovat chápat psaný projev. Dík.

 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Napsal si,že tu není tematicka diskuze,a co jsi udělal ty?? Holdil si sem odkaz na článek?tak to je z tvé strany opravdu mimořádný příspěvek,kterých tady asi před tebou nebylo XY..že?

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Nemluvím řečí tvého kmene, a tak asi nenajdeme společnou řeč. Zkus trollit jinde, dík. 

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Reklama

Reklama