Režie:
Sang-soo LimScénář:
Sang-soo LimKamera:
Woo-hyung KimHudba:
Hong-jib KimHrají:
So-ri Moon, Jeong-min Hwang, Yeo-jeong Yoon, In-moon Kim, Tae-gyu Bong, Jeong-rim Baek, Joon-yeong Jang, Ji-roo Seong, Byeong-choon Kim, Eung-soo Kim (více)Obsahy(1)
Bývalá korejská tanečnice Hojung zůstala po sňatku doma, ale zvlášť v poslední době se cítí hluboce nešťastná. Má na starost domácnost, sedmiletého adoptivního syna Sooina, excentrického tchána, který se příliš často napije, a tchyni, jež dává chlapci jasně najevo, že není jejím skutečným vnukem. Manžel Youngjak je dobře situovaný právník, ale přestože se na první pohled zdá, že tato rodina nemá žádné problémy, ve skutečnosti prožívá hlubokou krizi. Film vypovídá bez falešného sentimentu o ztracených iluzích střední třídy i o úpadku tradičních rodinných hodnot v dnešní Koreji a je pozoruhodný nejen otevřeným pohledem na sexuální frustraci hlavních hrdinů, ale také hereckým výkonem Moon So-ri, která na MFF v Benátkách 2002 získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Oáza. "Myslím si, že neviditelné zdi, které rozdělují rodiny a odcizují jejich členy, dnes najdete na celém světě," říká představitelka Hojung, "a právě proto mohou diváci k postavám tohoto příběhu cítit sympatie i porozumění." (oficiální text distributora)
(více)Hrají
So-ri Moon
Jižní Korea
Jeong-min Hwang
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Sinsegye (2013)
Dalkomhan insaeng (2005)
Geurimja sarin (2009)
Yeo-jeong Yoon
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Jen můj svět (2018)
Gyechoonhalmang (2016)
Urideului haenbokhan sigan (2006)
In-moon Kim
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Yeopgijeogin geunyeo (2001)
Aienji (2003)
Eorin shinbu (2004)
Tae-gyu Bong
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Gaeineui chwihyang (2010) (seriál)
Penteuhauseu (2020) (seriál)
Geudttae geusaramdeul (2005)
Jeong-rim Baek
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Wani wa Junha (2001)
Dobrý právník a jeho žena (2003)
Joon-yeong Jang
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Ji-roo Seong
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Nově psané dějiny (2019) (seriál)
Yawang (2013) (seriál)
Průšviháři (2008)
Byeong-choon Kim
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Siti hyunteo (2011) (seriál)
Maljukgeori janhoksa (2004)
Biyeolhan geori (2006)
Eung-soo Kim
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Miseuteo syeonsyain (2018) (seriál)
Nunui yeowang (2006) (seriál)
Gaksital (2012) (seriál)
Jin-gak Jeong
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Budanggeorae (2010)
Sonyeon, cheongooke gada (2005)
Yeogogoidam doobeonjjae iyagi (1999)
Gil-soo Park
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Pouta války (2004)
Slunce a Měsíc (2012) (seriál)
Peulraenmaen (2013)
Duk-je Jo
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Viděl jsem ďábla (2010)
Pečeť vraha (2003)
Cheongchoonmanhwa (2006)
Jae-goo Lee
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Urideului haenbokhan sigan (2006)
Geunyeoreul midji maseyo (2004)
Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)
Sang-soo Lim
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Geudttae geusaramdeul (2005)
Pes, který štěká, nekouše (2000)
Dobrý právník a jeho žena (2003)
Dong-hoon Choi
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Geudttae geusaramdeul (2005)
Tajja (2006)
Dobrý právník a jeho žena (2003)
Nam-yeol Jang
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Kimssi pyoryugi (2009)
Maraton (2005)
Daenseoui sunjeong (2005)
Cheon-hee Lee
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Geunyeoreul midji maseyo (2004)
Joogoonui taeyang (2013) (seriál)
Národní bezpečnost (2012)
Woo Jeong
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Geudttae geusaramdeul (2005)
Donggabnaegi kwaoihagi (2003)
Du eolgurui yeochin (2007)
Yeo-jin Kim
Jižní Korea
Nejlepší filmy:
Wedingdeureseu (2010)
Nově psané dějiny (2019) (seriál)
Vincenzo (2021) (seriál)