Režie:
Karol SpišákScénář:
Jozef RepkoHudba:
Igor BázlikHrají:
Ivan Krajíček, Marián Zednikovič, Jozef Dóczy, Jozef Úradník, Milan Kiš, Božena Slabejová, Ivan Letko, Andrej Hryc, Peter Debnár, Rudolf Kraus, Anton Živčic, Vladimír Bartoň, Marián Slovák (více)Obsahy(1)
Pôvodný sedemdielny hraný seriál o Cyrovi a Mirovi, ktorí sa dostanú do učenia k najväčšiemu výmyselníkovi a vynálezcovi v Trumbádii - ujovi Elektrónovi.
Jednotlivé časti: 1.-Talentová skúška
2.-Nedoučení učni
3.-Objavenie Trumbádie
4.-Pred premiérou v Trumbádii
5.-Falošný vynález
6.-Chráňte sa pred tieňmi
7.-Majstri nad majstrov
(oficiální text distributora)
Hrají
Ivan Krajíček
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (1970) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Marián Zednikovič
Československo
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Naši synovia (1975) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
Jozef Dóczy
Československo
Nejlepší seriály:
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Válka volů (1987) (seriál)
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Jozef Úradník
Československo
Nejlepší seriály:
Život bez konca (1982) (seriál)
Roky prelomu (1989) (seriál)
Výmysly uja elektróna (1978) (seriál)
Milan Kiš
Československo
Nejlepší seriály:
Tisícročná včela (1983) (seriál)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Božena Slabejová
Československo
Nejlepší seriály:
Válka volů (1987) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
Parížski mohykáni (1971) (seriál)
Ivan Letko
Československo
Nejlepší seriály:
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Neporaziteľná Vilma (1976) (seriál)
Andrej Hryc
Československo
Nejlepší seriály:
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Tisícročná včela (1983) (seriál)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Peter Debnár
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Válka volů (1987) (seriál)
Nech žije deduško (1978) (seriál)
Rudolf Kraus
Československo
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Anton Živčic
Československo
Nejlepší seriály:
Naši synovia (1975) (seriál)
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Mesto tieňov (2008) (seriál)
Vladimír Bartoň
Československo
Nejlepší seriály:
Naši synovia (1975) (seriál)
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Mesto tieňov (2008) (seriál)
Marián Slovák
Československo
Nejlepší seriály:
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
Adela Gáborová
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Straty a nálezy (1974) (seriál)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Marián Labuda st.
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Dobrodružstvá Budzogáňa, zbojníckeho kapitána (1972) (seriál)
Sedem statočných budíkov (1975) (seriál)
Iveta Kožková
Československo
Nejlepší seriály:
Tajné životy (2014) (seriál)
Materské znamienko (1985) (seriál)
Dnes večer hrám ja (1988) (seriál)
Anton Gýmerský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší seriály:
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Parížski mohykáni (1971) (seriál)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Benjamín Michalský
Československo
Nejlepší seriály:
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Na baňu klopajú (1981) (seriál)
Magda Paveleková
Československo
Nejlepší seriály:
Útek zo zlatej krajiny (1977) (seriál)
Parížski mohykáni (1971) (seriál)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (1970) (seriál)
Ondrej Vandlík
Československo
Nejlepší seriály:
Vivat Beňovský (1975) (seriál)
Výmysly uja elektróna (1978) (seriál)