Režie:
Mimi LederScénář:
Daniel StieplemanKamera:
Michael GradyHudba:
Mychael DannaHrají:
Felicity Jones, Armie Hammer, Justin Theroux, Sam Waterston, Kathy Bates, Cailee Spaeny, Jack Reynor, Stephen Root, Chris Mulkey, Francis X. McCarthy (více)VOD (1)
Obsahy(1)
Príbeh ambicióznej absolventky práva Ruth (Felicity Jones) a jej manžela Martina (Armie Hamer), úspešného právnika v oblasti daňových podvodov. Ruth, ktorá celý život bojuje za rovnoprávnosť sa stretáva s každodennou nedôverou zo strany profesorov, zamestnávateľov, ale aj priateľov a vlastných detí. Napriek neustávajúcim otrasom jej presvedčenia sa nevzdáva a odhodlane hľadá možnosť k zmene. Na svojej ceste nebojuje len so všeobecnou skepsou ale aj s tradíciami ukotvenými v spoločnosti už stovky rokov.
Film sa zameriava najmä na náročné začiatky životného boja Ruth Bader Ginsburg, dodnes jednej z najvýznamnejších ženských osobností amerického právneho systému.
(cingi.t)
Hrají
Felicity Jones
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Teorie všeho (2014)
Rogue One: Star Wars Story (2016)
Cemetery Junction (2010)
Armie Hammer
USA
Nejlepší filmy:
Hotel Mumbai (2018)
Sociální síť (2010)
Dej mi své jméno (2017)
Justin Theroux
USA
Nejlepší filmy:
Mulholland Dr. (1999) (TV film)
John Adams (2008) (seriál)
Mulholland Drive (2001)
Sam Waterston
USA
Nejlepší filmy:
Godless (2017) (seriál)
Hana a její sestry (1986)
Vražedná pole (1984)
Kathy Bates
USA
Nejlepší filmy:
Titanic (1997)
Misery nechce zemřít (1990)
High Stakes (1989)
Cailee Spaeny
USA
Nejlepší filmy:
Zlý časy v El Royale (2018)
Občanská válka (2024)
Vice (2018)
Jack Reynor
USA
Nejlepší filmy:
Sing Street (2016)
Médium (2022) (seriál)
Cherry (2021)
Stephen Root
USA
Nejlepší filmy:
Hledá se Nemo (2003)
Doba ledová (2002)
Tahle země není pro starý (2007)
Chris Mulkey
USA
Nejlepší filmy:
Rain Man (1988)
Whiplash (2014)
Rambo: První krev (1982)
Francis X. McCarthy
USA
Nejlepší filmy:
Nepolapitelná Tracy (1986) (seriál)
Interstellar (2014)
Mrtví muži nenosí skotskou sukni (1982)
Ronald Guttman
Belgie
Nejlepší filmy:
Francouzská revoluce (1989) (TV film)
Hon na ponorku (1990)
Mildred Pierceová (2011) (seriál)
Wendy Crewson
Kanada
Nejlepší filmy:
Doktor (1991)
Osm statečných (2006)
Poslední šance (2001) (TV film)
John Ralston
Kanada
Nejlepší filmy:
Chaled (2001)
Žádná noc není dost dlouhá (2002) (TV film)
Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)
Karl Graboshas
Kanada
Nejlepší filmy:
Barva vítězství (2016)
Muž na laně (2015)
Ranař (2011)
Arthur Holden
Kanada
Nejlepší filmy:
X-Men: Budoucí minulost (2014)
Golfový sen (2005)
300: Bitva u Thermopyl (2006)
Angela Galuppo
Kanada
Nejlepší filmy:
Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)
On the Basis of Sex (2018)
The Trotsky (2009)
Geordie Johnson
Kanada
Nejlepší filmy:
Anglický pacient (1996)
Chlapec v modrém (1986)
The Good Witch's Charm (2012) (TV film)
Joe Cobden
Kanada
Nejlepší filmy:
Norimberk (2000) (TV film)
Příchozí (2016)
Zdrojový kód (2011)
Sharon Washington
Nejlepší filmy:
Joker (2019)
Smrtonosná past 3 (1995)
Sever a Jih (1985) (seriál)
Arlen Aguayo Stewart
Nejlepší filmy:
On the Basis of Sex (2018)
Zoe (2018)
Stonewall (2015)