Reklama

Reklama

Rogue One: Star Wars Story

  • USA Rogue One: A Star Wars Story (více)
Trailer 5

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. (Falcon)

Diskuze

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak knižka by samozřejmě nevznikla kdyby se o něm nevědělo, to sem trošku přehnal, ale že by mě zmínka o něm nějak uchvátila, to se říct nedá, přišlo mi že historka o tom jak dokáže tvořit život a "zachránit jiné před smrtí"(ta nejdůležitější část palpatinova vyprávění, kdy Anakin zbystřil) byla hlavně kvůli nahlodání Anakina a ne kvůli nepřímému potvrzení jeho zrodu(i když to nejspíše bude pravda)

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Eodeon

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Dorehay

Já jsem taky fanda Old Republic-Revan, Bane, lord Vitiate (Vitiate, Valkorion už ne, to je ždímačka :D) a já mám rád z knihy o Baneovi lorda Kaana, i když nevím proč, ale je mi prostě sympatickej :). 

Nejlepší Jedi suverénně Qui-Gonn, nebyl nejsilnější, ale jedinej byl schopný se osamostatnit od rady, Vader je taky skvělej, Yoda má pěkný kecy, Hana mám taky rád, stejně jako Mace. Kdo mi k srdci nepřirostl je Luke, toho jsem nikdy moc nemusel :/.

na příspěvěk reagoval Dorehay

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Dorehay

já mám zato, že mezi fanoušky se po něm štěkalo, kolovala spousta spekulací a pozadí té postavy každý toužil znát. proto ostatně Luceno tu knihu napsal, jako reakci na tuto poptávku. ale je pravda, že od chvíle, kdy si ho mnozí začali dávat do souvislosti se Snokem je to opravdu spíš "humbuk".

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Dorehay

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jo, bohužel jsem byl vyspoilován už předem-ale musím říct že i tak to prostě bylo něco, ten způsob jak to provedli, všechno kolem a to finále-hlavně jsem nečekal že Bastila půjde na dark side a jak si Malak sundal masku, tak ten useklej ksicht, to mě dost překvapilo. Každopádně hra je to skvělá a ten soundtrack :).

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Windu :D I já mám spoustu větších oblíbenců, jakožto fanda staré republiky hlavně Valkoriona, nebo Banea a jeho učednici Zannah, ale u Sidiouse se cení, že se sebral a udělal to, ne jako jeho předchůdci, kteří jen čekali a čekali. A jinak když už se tu zmiňuji o sithech, nesnáším humbuk kolem Dartha Plagueise - knihu sem nečetl takže nevím, ale dokud nevyšel TFA tak po něm neštěkl ani pes.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Darth_AK

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

tys to věděl?! tos o hodně přišel. já z toho byl jak přejetý parním válcem. moc silný zážitek. zvlášť s přihlédnutím k tomu, že jsem si misi na Korribanu jakožto to nejlepší nechával až na konec a šel jsem na ní až po odhalení. pohybovat se najednou po Sithské akademii a vědět to, co ti řekl Malak,... to najednou celou hru úplně proměnilo :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Však právě, no spoil :D. V jedničce jsem to bohužel věděl už dopředu, ale ta hra i tak neztráci své kouzlo-jen Malak mi vždy přišel dost slabej, ale jednu jeho legendární větu nikdy nezapomenu: "Wipe this pathetic planet from the face of the galaxy!"

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

přesně, ta volba už ve dvojce není vždy úplně jasná, o to je to zajímavější, najednou je tam spoustu odstínů šedé. rozhodně si z té hry nenech nic vyspoilovat. také jsou tam zajímavá odhalení, i když tedy ne tak silná jako to jedno legendární v jedničce :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Dorehay

Hromosvod s růžovým mečem? :D
Jinak já Sidiouse moc neobdivuji, divím se že zrovna on realizoval sithský plán.

na příspěvěk reagoval Dorehay

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

To já vím, ale já jsem většinou light side-ale co jsem hrál dvojku, tak ta mi přišla těžší, to už jsem ty rozhodnutí nevěděl a to jsem toho moc neodehrál, ale vypadalo to složitěji, v 1 je to takové jasné :).

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

vtip je v tom, že nemusíš být nutně ani jedno, můžeš se chovat jednou tak a jednou tak, podle toho, co se ti zdá zrovna správné. co se týká chladnokrevného zabíjení... každou chvíli tam narazíš na postavu nějakého křiváka, který si o to vyloženě říká. a pak, pokud hraješ jako hodný milý Jedi je těžké odolat :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Tak můžeš být chladnokrevný intrikář v pozadí jako Sidious, je pravda že to taky všechno vymlátil, ale ruce si ušpinili za něj jiní :) teda když nepočítáme hromosvod s růžovým mečem.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Aj to sem si neuvědomil, tak happyend může být u kotoru subjektivní, zaléži jestli si, jako já, vyznavač temné strany síly, a nebo starý dobrák, který se zřekne veškeré moc pro....no pro co vlastně? :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jseš prostě velký SW fan, já ani polovinu těch her neznám :/ :). Čím dál více respektuji tvůj názor, seš fakt znalec ;). Každopádně souhlasím s tím že hry jsou super rozšíření univerzia a jen to potvrzuje že na SW vesmír hned tak něco nemá :).
Ad Kotors-na dvojku se v blízké době chystám a nemohu se dočkat :).

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Jednu vec mi vysvetlite. V SW svete nepoznajú dáždniky? Pretože im tam kvalitne chčilo na hlavu a oni nič :D

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Darth_AK

No právě, ten příběh u kotoru 2 byl o dost temnější, vůbec sem nechápal co se po happyendu u jedničky mohlo stát -všude se motají sithští vrazi, jediové jsou vyhubení a do toho se po vesmíru potuluje blázen co požírá celé planety. Ale ten začátek byl tak rozvleklý, na té lodi mě to absolutně nebavilo a hrát mě hnala vidina, že jakmile získám lightsaber hra bude o dost rozmanitější a zábavnější(aspoň v recenzích to naznačovali :D )ale pořád nic moc, ty lokace byly takové zvláštní a oproti krásným planetám z jedničky mě přišlo že dvojka toho nemá moc co nabídnout, takže sem skončil zhruba někde v půlce hry.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Dorehay , Darth_AK

jednička se těžko překonává, no. to se musí vzít v potaz. ale dvojka je dost dobrá. skoro stejně dobrá. doporučuji dát jí ještě šanci. já už dohrál obojí tak cca pětkrát a chystám se do toho v blízké době znovu.

na příspěvěk reagoval Dorehay

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

možná je to zase ten můj nedostatek odstupu, ale já vlastně nikdy nehrál SW hru, která by mě nebavila. k tomu, co zmiňuješ by dodal ještě Gallactic Battlegrounds, tu mám moc rád včetně datadisku, pak Starfighter, dokonce i The Clone Wars: Republic Heroes mě bavila. v roce 2000 mě nesmírně bavily hry navazující na Skrytou hrozbu. ten film už nebyl jen film, ale ty hry ho nesmírně rozšiřovaly a k tomu i kniha atd., to do té doby bylo dost nevídané, a dávalo to filmu interaktivní rozměr a skutečně pocit, že jsi tam v tom světě Star Wars. tím myslím hry The Phantom Menace, Racer a The Battle for Naboo. ta poslední jmenovaná je trochu slabší, ale je vzácná a už proto si jí vážím.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Dorehay

Já skončil vždy rychle, hned na Telosu, poprvé se mi to tam nějak nedařilo, pak se mi vymazal save a pak už jsem na to neměl-ale moc rád bych tu hru dohrál, příběh mi nepřijde jako typická sw pohádka, takový dospělejší (tím neříkám že příběh 1 není dospělý, ale je to dost taková SW šablona-velká věc ke zničení, známe :))

na příspěvěk reagoval Eodeon, Dorehay

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Kotor 2 sem taky nedohrál a to sem se moc snažil, ale ta hra mě netáhla tak jak jednička, také mi to přišlo o dost obtížnější než předchozí díl. A to tam je můj oblíbenec Nihilus :3

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

J.e.r.e.c

souhlasím. originál je originál a pokud chce někdo opravdu zevrubně něco poznat, měl by sáhnout po originálu. i já se podobným způsobem naučil anglicky. prostě mě ty knihy až tak zajímaly, že mě to nutilo se jejich čtením učit. ale zase vyznávám i tu zásadu, že jsme přeci Češi a tak je pro nás přirozenější číst v naší mateřštině. pokud tedy překlad není nekvalitní, sáhnu spíše po české knize, pokud v češtině vyšla, než po originálu.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon , Eodeon

Vlastně se ve všem shodneme, ono je vlastně dobrý mít více verzí jedné věci, aspoň každý může mít radši něco jiného a vidí to jinak. Hodně SW her má nedostatky-EAW pozemní bitvy, Jedi knight někdy přílišnou obtížnost, TFU krátké a lehké..Ale prostě KOTORy i Jedi Knighty, možná i EAW jsou v podstatě legendy, i když nesmí se zapomínat na Battlefront (hlavně dvojku) či hodně krátké Republic commando.
To mi připomíná že jsem ještě nedohrál nikdy KOTOR 2.

na příspěvěk reagoval Dorehay, Eodeon

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Reklama

Reklama