Reklama

Reklama

Hobit: Bitva pěti armád

  • USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)
Trailer 1

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

(více)

Diskuze

Vault_13

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Segrestor

Já to tak beru od začátku, jinak bych se z toho musel zbláznit :) Ten příběh je orámovaný Bilbovým psaním knihy/vzpomínáním (I. a III. díl), čili to, co se děje na plátně se neodehrává tady a teď (jako u Pána prstenů, který byl uveden prologem z minulosti do současnosti, kdy "hobiti budou utvářet osudy všech"), ale v minulosti, ve vzpomínkách. No a Bilbo si může leccos přimyslet, domyslet (protože u všech událostí nebyl přítomen). Proto ty barvičky, proto ty akční eskapády. Je to příběh vypravovaný Bilbem, který na něj vzpomíná a zaznamenává jej do knihy. Když si tohle člověk uvědomí, tak spousta věcí dává smysl a nemusím nadávat, že je Hobit nerealistický, moc pohádkový, hrdinové se rychle otřepou a uniknou z problémů atd.

na příspěvěk reagoval Segrestor, Arbiter

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

Vault_13

zajímavý názor. je pravda, že spousta lidí to bere vážně a ohání se fyzikou, ale ono je to vlastně jen bájné vyprávění...

na příspěvěk reagoval Vault_13

Kmotr76

Kmotr76 (hodnocení, recenze)

Je to tam! Po nudné Neočekávané cestě (***) a naprosto zbytečné Šmakově dračí poušti" (**) to nemohlo dopadnout lépe (****). Nejsem žádný tolkieno-jacksonofil, ale měl jsem k třetímu dílu takovou nedůvěru, že mám Štědrý den už čtyři dny předem. :)

na příspěvěk reagoval Segrestor, Martin741

erased

erased (hodnocení, recenze)

Hanyou

Co je blbogroteskního na prakticky-věčnost-žijícím a prakticky-nesmrtelném drakovi, který si jednou za století rád pohraje s večeří?

Vault_13

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Tak jsem to konečně viděl. Vadilo mi tam pár věcí (které mi ale obecně vadily u všech dílů Hobita), ale jinak spokojenost! BTW ten Dain, když přijel, byl celý CGI? Jinak u Legolasových kousků se kino zasmálo :D Já to beru jako Bilbovu vypravěčskou nadsázku.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Samuel

Samuel (hodnocení, recenze)

Nakoniec som bol na 2D. A som spokojný síce sa mi nepáčili niektoré Legolasove "kúsky", ale inač to bolo dosť dobré. Podľa niektorých komentárov som čakal totálny shit, ale nakoniec to bolo príjemné prekvapenie. ;)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ceskolipak

ceskolipak (hodnocení, recenze)

Sice se Pídžej snažil všemožbě vymyslet  dějové inovace, ale mě se stejně nejvíc líbilo, co vycházelo z knihy - hádanky ve tmě /s Glumem/, rozhovor Bilba se šmakem, vpád Gandalfa ve skřetím doupěti a oslnění bílým světlem...

Jediné pěkné bylo, že dal větší prostor Radagastovi a osobitě ho ztvárnil.

na příspěvěk reagoval rasty690

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

ceskolipak

Jo, je toho tam hodně :)

Ale fakt by mě docela zajímalo, jak by vypadaly silmarily... zvlášť když tady arcikam vypadal tak nějak, jak bych si je představovala.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ceskolipak

ceskolipak (hodnocení, recenze)

Hanyou

Já Příběh berena a luthien, tj. zápas bratra galadriel se sauronem, síně madosovy apod.. + nějaký pěkný prolog s feanorem

na příspěvěk reagoval Hanyou

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Fantasy fekal, další film ze Střevozemě by mohl být o kakání trpaslíků a elfů.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Osobně bych chtěla vidět hlavně Valinorské stromy a silmarily. A Fingolfina s Feanorem. Nejdrsnější mi vždy přišlo, že Galadriel tohle všechno pamatuje.

na příspěvěk reagoval ceskolipak

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

Hanyou...ok, takze vadi salat, ve kterym je prilis mrkve, zatimco cekanky pomalu:)) ok, jdu spat, treba se mi bude o hobitovi zdat:))

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

ceskolipak

No, sú to prízraky. Sú to prízraky, takže keď s nimi bojovali v DolGuldur, vypadali tak. Ale všimni si, že s prsteňom (Frodo na Amon Sul) aj keď ich stretol Radagast, vypadali v bielej podobe. 

rasty690

rasty690 (hodnocení, recenze)

Ja osobne by som si prial Gondolin a jeho pád. To by bolo myslím si veľkolepé a epické.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Yangus

Jako já bych brala asi téměř cokoliv. Je mi totiž smutno při pomyšlení, že se do Středozemě už jen tak nevrátíme (zvlášť když Shadow of Mordor nevyšel pro PS3). Ale přecijen fantasy už dneska tak netáhne a bojím se, že by to pro producenty a filmová studia bylo neatraktivní.

na příspěvěk reagoval Yangus

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Ve věku 88 let zemřel britský herec Sir Ian Holm. Diváci jej znají asi nejlépe jako představitele Bilba Pytlíka z fantasy ságy Pán prstenů. Slavný herec se ovšem objevil i ve filmech jako Vetřelec,… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Reklama

Reklama