Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

tron

Jestli to byl ten vousáč s manžílkem, tak tuším, že (už jsem to rok neviděl) se nadýchal těch černých výtrusů přímo před Juggernautem aka Dereliktem, než vstoupili dovnitř.

na příspěvěk reagoval tron

tron

tron (hodnocení, recenze)

Spoiler. Neviem, či sa to tu už riešilo, ale: nejaký tip, ako bol infikovaný Lope? Resp. kedy?

na příspěvěk reagoval PKD, Castrator

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

PKD

Rozumim, jinak sem nic jiného nenašel ani na pirátských webech only segedyn dabing :D

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

MasterD

Já o ničem jiném nevím. Znám to jen z uložto a jestli jsi hledal i jinde/všude možně a nic, tak zřejmě ne. I když se mi nechce věřiti, že by existovala jen zrovna maďarská verze. To by byl fakt sběratelský bizár.;-))) A nebo jsou maďaři největšími Alien fandy, kdo ví?;) Třeba sem někdo hodí tip, kde to je v normálním božím jazyce...angličtině. Copyght, South Park.;-)

MasterD

MasterD (hodnocení, recenze)

PKD

Taky bych ten Aries cut chtěl vidět, hledal jsem i na yandex.com a nenašel jiný zdroj, než uloz.to. Ví někdo, jestli existovala / existuje jiná než maďarská verze? :)

na příspěvěk reagoval PKD

Uživatel Duncan66 smazal svůj příspěvek.

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Adaamos21

Jo díky za tip, jako fanda Promethea a Covenanta mrknu, každý cut s dosud neviděnými scénami je u mě vřele vítán. Vlastně můžu hned spojit s Prometheem workprint edicí, ke které jsem dělal titulky.. i když film vidíte asi po 50tý tak už titulky nejsou potřeba. :)

Vondrs

Vondrs (hodnocení, recenze)

víte co by bylo zajímaví kdyby se setkali vetřelec a riddick to by byla asi slušná řežba

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Deyw

No hurá, něco se hýbe a není to člověk :)  Gratuluji nenáviděný Covenant už má 10 154 příspěvků na diskuzi.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

I já s Tebou nemohu nesouhlasit, neb jsi to vystihl a popsal více než trefně. Ano, myšlenka na propojení obou dvou světů je velice lákavá, a skutečně by se tam daly najít jisté spojitosti, jako např. myšlenka androidů a hypotetická možnost, že by si mohly společnosti Weyland a Tyrell v tomto ohledu vzájemně konkurovat, přičem Charles de Lauzarika v té své fan teorii tohle rozšířil o skutečnost, že Tyrell je pro Weylanda velkým vzorem. A pokud se v tom člověk bude vrtat více, tak dokonce zjistí, že Dallas dříve než začal pracovat pro spol. Weyland, tak pracoval právě pro spol. Tyrell :) To jsem si nevymyslel, to je mj napsané v jeho složce, kterou lze útržkovitě vidět během procesu s Ripleyovou v úvodu Aliens.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

co na to říct. se vším, co jsi napsal, by se dalo souhlasit. ale představa propojení těch dvou univerz do jednoho světa se mi zdá lákavá, protože vnáší něco nového jeden do druhého. rozvíjí se to navzájem. ale zas to není nutnost a jak naznačuješ, ty světy si vystačí samy o sobě. takže nakonec je možná ideální, že to Scott ponechává poněkud vágní, a naznačuje, že ty svět by vlastně mohl být společný pro obě filmové značky. protože jsou kompatibilní, ale není to kánon, takže si můžeme představovat, že tomu tak je, když se nám to hodí, ale zcela si to odmyslet, když se nám to zrovna nehodí. ideální stav :)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

No, co se aspoň prvního Aliena týče, tak tam toho o Zemi a o tom, jak to tam vypadá, celkově moc nedovíme. Snad jenom to, že řízení dopravy je na Antarktidě a že je posádka najatá nějakou "Společností", a to je asi tak všechno. Jako že přiznám se že nebýt právě toho detailu v podobě sdílené obrazovky s nápisem PURGE, tak by mě asi vůbec nenapadlo, nebo aspoň ne prvoplánově, že by se ty dva filmy mohli odehrávat ve stejném univerzu. Na druhou stranu se mi ta myšlenka nejeví nijak zvlášť rušivě, při trošku píle by se to spojit asi i dalo, ale řekl bych že by to bylo docela zbytečné, jako že Blade Runner si vystačí sám pro sebe, a Aliení série je v posledních několika letech poměrně vytěžovaná i bez spojitosti Blade Runnerem...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

tohle jsou detaily. hlavní spojitosti jsou imho jinde. spíš v celkové atmosféře ponuré, nevlídné budoucnosti, poněkud přetechnizované, kde lidský život už nemá velkou hodnotu, a kde všemu vládnou korporace.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Helo

No problemo :) Ono zase nutno dodat, že hledat ty spojitosti může být docela zábavné, hlavně pak pro fanoušky, a mj hodně dělá i "nevědomost", jako že těžko člověk dohledá, proč byla ta obrazovka s nápisem použitá v obou filmech, a zda to třeba nemělo nějaký větší smysl atd. A do podobných jiných informačních mezer se pak celkem snadno vymýšlí právě ty všelijaké konspirační teorie a spojitosti ;)

na příspěvěk reagoval Helo, Eodeon

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Jakkob

Takže dokonce proto! Díky za info, občas je dost zajímavý, jak to vlastně nakonec všechno je jednoduchý, zatímco tam lidi hledaj kdo víc co :D

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Helo

Já se na toto téma měl onehdy možnost zeptat dnes již bohužel zesnulého Terryho Rawlingse, s tím že jsem uvedl jako jeden z příkladů obrazovku s nápisem PURGE, která se objevila jak v prvním Alienovi, tak i v Blade Runnerovi, a on na to že Ridley (aspoň co Terry věděl) nic takového nezamýšlel a obrazovku s nápisem použil proto, protože ji prostě měli snadno a rychle k mání, ale rozhodně ne proto, aby tím nějak záměrně propojil oba vesmíry, nebo něco podobného. Takový argument jsem bral, už jen proto, že produkce BR byla jak víme poměrně bouřlivá a divoká jízda, a podobné fígle se při natáčení používaly na place snad denně. Z fleku si vybavím ještě použití modelů Millenium Falcon ze SW či model lodi Dark Star ze stejnojmenného filmu coby kulisy mrakodrapů :)

na příspěvěk reagoval Helo

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Jakkob

Nějaký vzájemný odkazy a tak tam jsou, ale těžko říct, zda protože je to stejnej svět nebo jsou to prostě easter-eggy... :)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Rumplcimprca

Já mám dojem, že Ridley ofiko tohle nikdy neprohlásil, jako že existuje několik aspektů, díky kterým lze při trošce představivosti oba vesmíry spojit, ale to je řekl bych čistě a jen náhoda a jediný, kdo snad nějak výrazněji oba vesmíry spojoval byl Charles de Lauzirika v jednom svém "Making of..." dokumentu, ale i tam snad zároveň tvrdil, že jde jen o jeho interpretaci, a že to není nic, co by Ridley prvoplánově zamýšlel...

na příspěvěk reagoval Helo

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama