Reklama

Reklama

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Ale tak urcita davka nadsenia za vhodnej konstelacie hviezd a za predpokladu, ze este fanklub Arnieho uplne nevymrel, tu rozhodne je.

manonfire

manonfire (hodnocení, recenze)

Jinak jak tu byl zpomenut Demolition man, tak ta úvodní scéna Od vyskočení z vrtulníku až setkání s Phoenixem....to je podle mě naprostej masterpiece. Sjakou samozřejmostí Sly zahučí do té šachty, pak dole vyskočí skrz okno a láduje padouchy jak králíky...super. Nenapadá mě lepší sequence.

na příspěvěk reagoval Martin741

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

manonfire

U mna je to zas naopak...Ja som Schwarzeneggera zral skor v tych nelutostnych a bezcitnych ulohach. Trebars v prvom Conanovi je super. Zabiju mu rodicov, frajerku a on ani brvou nepohne. "Proč pláčeš ? On je Conan. Cimmeřan. On plakat nebude..." To je presne to čo podla mna najviac vystihuje Schwarzeneggerovu podstatu:) Dalšia jeho nelutostna pecka bol Terminator....S Predatorom suhlasim - tiez vynikajuci film...Ale aj napriek tomu ze tam bol slabší - tak to nejaka citlivka nebol:) Filmy kde sa snazil o herectvo alebo o nejaku citlivu stranku mi pridu v jeho kariere poslabsie. End of Days som spočiatku nemal rad. No časom som si ho oblubil. Kedze Arnie uz nic netocil tak som pozrel vsetky jeho stare filmy. Ale ak by som si mal zvolit najlepsieho Schwarzeneggera tak by to rozhodne nebol ten ktory odhaluje nejake emocie:)

na příspěvěk reagoval manonfire

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Maximální souhlas. Když byl Arnold totální nesmlouvavý "killing machine", nemělo to nikdy chybu. Ty jeho pokusy o herectví jsou o ničem. Scény jako např.: z Terminátora 1, jak vystřílí policejní stanici a nehne ani brvou, to nemá chybu. A tvůj žebříček bych poupravil tak, že bych Lundgrena osobně odsunul na nižší pozici, ale vím, že jsi Lundgrenofil...:-)

na příspěvěk reagoval Shakers, Martin741

cinemag

cinemag (hodnocení, recenze)

Jinak přemýšleli jste někdy nad tím, jaký Slyův slavný film, kromě Rockyho a Ramba, by si zasloužil sequel.? U mě je to jednoznačně Demolition Man. Wesley se vrátil z krimu, takže by tu roli určitě zopakoval, a Sandra je také stále v kurzu. A původní film je nehorázná akční pecka, podle mě nejlepší Sylvestrův film v 90 letech.

na příspěvěk reagoval Metal Lord

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

manonfire

Když já nevím na Arnieho nedám dopustit, ale kdovíjakej herec on nikdy nebyl. Uměl hrát právě ty destruktivní mašiny. To bylo jeho v End of days mi prostě v takovým typu role nesednul. Chci vidět Arnolda ničit a masakrovat ne nacházet boha. Jo a že je z každý Arnieho rány vidět, že to neumí to bych se sakra hádal. Podívej se pořádně např na Komando tam měl výborný bitky. Jasně, že vyhrával hlavně díky muskulatuře a každýho převálcoval, ale i ty umrtvovací pěsti měl dokonalý. A jenom frajer jako on se uměl rozmáchnout a odrazit 10 policajtů. On byl prostě tank a já to žral Stallone hrál asi uvěřitelnější postavy, ale u mě je asi ten problém, že mě uvěřitelnost v akčních filmech fakt nikdy nezajímala. Arnold byl prostě pro mě vždycky totální king. Slye mám až na třetím místě (Lundgren je lepší!!!) :-)))))

na příspěvěk reagoval Testament, Martin741

manonfire

manonfire (hodnocení, recenze)

No a keby este odstranil tu citlivu dusu Jericha Caina tak by z neho bol dokonaly Schwarzenegger pre novu dobu.

 

Tak s tímhle absolutně nesouhlasím, to byl naopak nejlepší aspekt filmu i Arnieho postavy. Já vůbec mám radši role, kdy je Arnie ten slabší (Predátor, T800, End of days) Halt jsem fanda Slye a kosící mašiny mě neberou(S výjimkou RamboIV..ale to je prostě top of the tops) Ale když arnie ukáže i lidskou stránku a není jen macho, baví mě. Přesto  musím říci, že Arnie je typologicky právě pro role nadlidí. To je důvod, proč mám radši Slye.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, Martin741

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

manonfire

No u mě by Escape plan byl asi za Tři Bullet asi taky za tři, Ale Konečná pořád za 4* tenhle kousek se mi ultimátně líbil a byl to podle mě v tomhle roce už nepřekonatelnej oldchol.

 

Pravda je taková, že jsem rád za tyhle všechny filmy, ale už to jaksi prostě nejsou takový bomby jako kdysi. Pro mě stejně žádnej z letošních akčňáků ani Expendables není taková pecka jako např Terminátor, Predátor, Rambo, Komando, Kobra apod.

na příspěvěk reagoval m.a.t.o., CarloRizzi

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

skipercak , stuntmanMIKE

Arnie byl zábavnější, ale co do prostoru postav má Sly jasně navrch, ale tak co dalo se to čekat pořád je to film kde je Sly hlavní hvězda. Já bych bral něco kde by byli oba ve stejný roli. To by byla bomba, ale k tomu už asi nedojde. Buďme rádi aspoň za tenhle film. I když už jsem to viděl 3x a nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo (a mělo) bejt lepší...

 

manonfire : no jo Amíci jsou kokoti. Podle nich se radši neřídit. To už by tu lautr nic nedávali.

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Zatial 102 mega celosvetovo, z toho 20 z Ciny. Nuz vyzera to tak, ze film bude v Cine daleko uspesnejsi, nez v USA.

na příspěvěk reagoval cinemag

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

Napr. ten Bullet sa mi pacil. Sly tam bol drsnak a hral rolu aka mu celkom sedi. Arnie s Last Stand trochu zaexperimentoval a podla mna mu to moc nesedelo. No nemozem si pomoct ale nezapasoval mi do toho filmu. V istych chvilkach mi pripadal ako trulko. Chapem ze sa snazi zapadnut do uloh primeranych jeho veku ale ja si ho napr. zivo viem predstavit v ulohe aku hral napr. Rutger Hauer v Split Second kde by Arnie tiez nemusel robit nejake akrobaticke kusky a uplne by stacilo keby bol chladny, samotarsky, bezcitny, s drsnym vyrazom tvare, s trojdnovym strniskom, s doutnikom v papuli, v dlhom zablatenom plasti, zostrihanymi vlasmi v style Dutcha z Predatora a s nejakym kverom v ruke. To ako napriklad vyzeral v End of Days by mu teraz celkom seklo si myslim. No a keby este odstranil tu citlivu dusu Jericha Caina tak by z neho bol dokonaly Schwarzenegger pre novu dobu.

manonfire

manonfire (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Musíš to brát trochu reálně. Dneska prostě ani jména jako Stallone a Arnie nemohou konkurovat komixovkám, či hovadinám ala FF. Na to, že se Escape plan měl opening weekend pod 10mil.....je ten současný stav super a navíc ještě nemusí být konec. Srát na ameriku...je to národ debilů.

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Ťažko hodnotiť. Sly bol zas macher, všetko vedel ,všetko poznal. Arnie zas dával silne rany a budil rešpekt. Keď si pozriem tu bitku medzi nimi dvoma, tak Arnie zasadil lepšie rany.

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

tak zaporakov... co ja viem. Ja by som tam nepchal dakych znamych hercov. Skor nejakych no name zltakov, ktori mozu umriet viac krat, pretoze si ho aj tak nik nezapamata... mala armada nejakych povstalcov (daco ako Rambo 4) popripade nejaky kartel a proti nim Rambo a Matrix, ktori sa stretnu za nejakych okolnosti a budu do toho obaja zainteresovani... A urobit film s jednoduchou dejovou liniou bez nejakych vtipnych pasazi... hlasky mozu byt, ale drsne (nic komedialne ako Expendables) a film o dlzke max. 90 minut, kde akcia bude striedat akciu a samozrejme musi to byt kurva krvave a brutalne... Nic pre celu rodinu, ale pre skalnych fanusikov zanru, ktori chcu vidiet poriadnu rezbu s odtrhnutymi rukami, nohami, hlavami atd. Za idealnych podmienok koniec filmu by bola heroicka smrt oboch borcov (ale to uz je len moja tuzba...) 

CarloRizzi

CarloRizzi (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Ted ještě vybrat záporáky?  Jaká jména bys vybral?

 

Expendables, The bych jako týmovku rozdělil na dvojici  třeba Jet Li - Jason Statham, Sylvester Stallone - Arnold Schwarzenegger, udělal jednolivé filmy, ale bojím se, že by to byl propadák a z toho filmu by se stalo Béčkový film.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

cinemag

cinemag (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Tak neříkám, že je to super úspěch, ale přece jen malý důvod k oslavě to je. Vezmi si třeba Konečnou, která vydělala jen $45,150,299 (svět a usa), což je o polovinu méně než Plán útěku. Proč je Rychle a zběsile tak úspěšný? Možná je to tím, že je to tak trochu obdoba GTA na filmovém pásu, a už je to taky dlouhodobě zavedená série. To je jako kdyby Arnold natočil víc Terminátorů, tak by to taky určitě nebyly propadáky, ale úspěšné filmy.  

Související novinky

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)

Reklama

Reklama