Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

(více)

Diskuze

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Citace z jedné knihy. "Beatrix Kiddo pláče nad tím, že musela zabít Billa, ale směje se kvůli vedlejším účinkům silného séra pravdy, kterým ji zasáhnul Bill před jejich závěrečným soubojem. Věděl, jak souboj dopadne, a chtěl se s ní pravděpodobně rozloučit dárkem: aby jí pomohl smát se se svou dcerou." Došlo to někomu během filmu?

ERRORMAKER

ERRORMAKER (hodnocení, recenze)

Zajímavej kousek i přes některý nechutný scény (viz rozšlápnuté oko). Ten vzteklej dědeček je úžasnej.

na příspěvěk reagoval Leno

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Tak jsem zase jednou naladila a musím zase konstatovat, že dabing klidně odpustím, ale ten ořez je na zabití. Tarantino si postaví herce na kameru tím způsobem, že jeden stojí v levém koutě, druhý v pravém, mezi nimi prázdný prostor, po ořezu zbyde prázdný prostor a po jednom nosu na levé a pravé straně, takže to novému divákovi může připadat jako überartovka :-))

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

Mě se obě části líbí stejně. Především jsou hrozně odlišné a prakticky neporovnatelné.

Ghostix

Ghostix (hodnocení, recenze)

Kill Bill 1 aj 2 mňa v žádnem smeri nezaujal.. Ty nereálne a aź trapné súboje sú dost pod úroveň... Celkovo aj s HL. postavú je to pro mňa odpad !

Santek

Santek (hodnocení, recenze)

Ale chlapci nemá cenu se hádat. Co třeba kompromis jako "Obě to jsou stejné koniny" .-)

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Já bych zase řekl, že každá část je úplně jiná a proto se nedají srovnávat.

P_Soar

P_Soar (hodnocení, recenze)

Báječná podívaná, která se dostane pod kůži, ať se člověk brání sebevíc! A to je přece klad, nebo ne? Tarantino suveréně dovypráví ságu nevěsty, kterou nechá dokončit svou pomstu. Kontrast mezi v samotném názvu avizovaným jistým koncem a drobnými i většími překvapeními (setkání s dcerou) dodává Vol. 2 potřebnou dávku dramatičnosti. Tarantino těží také z kontrastu mezi prvky všednodenního života (těhotenský test, rodinná idyla), který je nám všem důvěrně známý, a pohádkovým světem komiksových superhrdinů. Za pokus o útěk z Billova světa superhrdinů zaplatí Nevěsta málem životem, což nám odkryje jejich závěrečný rozhovor. Jak prosté a přitom geniální!

Tyler

Tyler (hodnocení, recenze)

Eodeon : Však mně došlo, že to nemyslíš doslova...Ale vyrobil jsi mi dobrý můstek k tomu, abych popsal ten Quentinův výrok. A Kill kiddo zní imho dost dobře ;).

Tyler

Tyler (hodnocení, recenze)

Eodeon : Kdepak - jeden Kill Bill stačí. Mně i (doufám) Quentinovi...Aspoň věřím tomu, že nemluvil vážně, když říkal, že by za dvacet let mohl natočit pokračování, v níž se Beatrix bude mstít dcera Vernity ;).

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

DonQuijot: můžeš prosím upřesnit, co myslíš Tarantinovým stylem? On totiž Tarantinův styl mnohem lépe definuje takové Pulp Fiction nebo Gauneři spíš než Kill Bill, které je v jeho filmografii takovým che.. drobným úletem.

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

DonQuijott: a vůbec nejhorší výkon předvedl v Sin City...

V-Ray

V-Ray (hodnocení, recenze)

Velmy povedeny filmek Tarantina.. Ktery by se dokonce obešel bez předchozího dílu.)

andrewz

andrewz (hodnocení, recenze)

Na stole mi leží nedávno vylisované placky přiložené k Světu DVD 11/06 a považuji za vhodné informovat o jejich obsahu. Že nás před vstupem do menu čeká obligátní reklama (naštěstí bez UPO) a že si nikdo nelámal hlavu s přidáním anglických titulků oproti samostatně prodávané verzi (Knuckless může zůstat cool), to se dalo čekat; škoda ale, že k prvnímu dílu nejsou k dispozici žádné bonusové materiály (což zamrzí dvojnásob vzhledem k tomu, že na médiu je ještě půldruhého gigabytu prostoru). Jinak zbytek bez výhrad - obraz prvotřídní, zvuk původní 5.1 a český 5.1 (první díl i DTS), titulky české i pro neslyšící, výběr kapitol a na druhém disku i bonusové materiály pro druhý díl. Těch 250-ti korun nelituji. I když časopis má vskutku mizernou úroveň.

andrewz

andrewz (hodnocení, recenze)

250 Kč za dva kvalitní filmy a časopis není mnoho, myslím.

BTW: existuje nějaké zasílaní diskusních příspěvků na email? Bylo by to užitečné.

Knuckless

Knuckless (hodnocení, recenze)

@ andrewz: No zabíjet se kvůli tomu asi nebudu, jen mě prostě zaráží fušeřina (nebo demence?) některých distributorů. Pro příště tedy- bacha na Magic Box! Jinak díky za tip, nicméně lepší master by mě v tomhle případě spíš nasral... :-)

andrewz

andrewz (hodnocení, recenze)

to Knuckless:
Existuje možnost, že ve Světě DVD vyjde jiný master, tak se kolem třináctýho listopadu zkus podívat do trafiky.

andrewz

andrewz (hodnocení, recenze)

to Knuckless:
Jasně že ti to můžu vysvětlit. Lidi z Magic Boxu jsou dementi :-).

Knuckless

Knuckless (hodnocení, recenze)

Hm, když už je řeč o DVDs- můžete mi někdo vysvětlit, proč DVD Kill Bill 1 obsahuje české a anglické titulky a DVD Kill Bill 2 místo anglických titulků obsahuje titulky slovenské a maďarské? Ne že bych měl něco proti našim východním sousedům, ale ty anglický mi na tom 2. disku prostě chyběj! Ach jo, to trochu zavání Kocourkovem- no nic... :-( (jo distributor je Magic Box)

Související novinky

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)

Reklama

Reklama