Reklama

Reklama

Star Trek: Discovery

(seriál)
  • USA Star Trek: Discovery
Trailer
USA, (2017–2024), 55 h 27 min (Minutáž: 38–85 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Sonequa Martin-Green, Anthony Rapp, Doug Jones, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Blu del Barrio, Shazad Latif, Michelle Yeoh, Tig Notaro, Jason Isaacs (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(65)

Obsahy(1)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

(více)

Diskuze

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Khanos

Stupidita STD je pro nezasvěcené (rozuměj pro osoby, které nejsou masochisty, týrající se sledováním tohoto skvostu) těžko uchopitelná.

Ale cypher popsal pointu třetí série zcela přesně. Ona mimochodem ta čtvrtá byla taky luxusně dementní.

A proto se už těším na tu poslední. To si zase od srdce zanadávám. A zážitek lepší, než u té nejsadističtější dominy, co si chorý lidský mozek umí představit :-D

na příspěvěk reagoval Khanos

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

cyphercz

Si matně vzpomínám, že jsem tuto informaci už jednou zaslechl, ale jelikož to tento seriál schytává celkem běžně ze všech stran, považoval jsem to za rejpalství. Teprve když jsi to tu zmínil ty, coby další osoba se stejnou informací, jsem vůbec zvážil, že by to mohlo být myšleno vážně.

... no, pokud nic jiného, dělá to z Discovery nejsilnější loď v galaxii. Stačí nabíjet slzy do torpédometů a je vystaráno. A myslím, že tahle munice jim nikdy nedojde. Dal bych smějící emotikon, ale je to spíš k pláči, jenže dát sem plačící emotikon by mohlo explodovat internet, takže se raději spokojím se slovním: děkuji, raději ne.

na příspěvěk reagoval cernakus

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Khanos

USS Discovery discovers the source and what caused the burn

Našel jsem akorát tuto scénu, která to vysvětluje, v podstatě ten Kelpian v prvních pár vteřinách videa jako malej prišel o mamá a díky jeho smutku vybouchlo Dilithium ve všech aktivních warp jádrech v celé galaxii, což je samozřejmě velmi logické a vědecky to dává zcela smysl:) Fakt, nedělám si prdel, tohle je Star Trek dnešní doby...

na příspěvěk reagoval Khanos

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

cyphercz

Plačící kelpian dokáže explodovat dilithium? To tam fakt bylo, nebo se jedná o nějaké zveličování? Jako, asi by mně to nepřekvapilo, když slza dokázala oživit i mrtvého doktora, jestli si to pamatuji správně.

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

tomas.malo

po zevrubné analýze jsem dospěl k závěru, že to vypadá jako solidní sračka, avšak nemusela by dosahovat trapnosti exploze Dilithia způsobené plačícím Kelpianem... 

na příspěvěk reagoval Khanos

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

SSE , cernakus

No ona hlavně skákala v čase kdy byl controlem vyhuben veškerý život. Takže vlastně byla jedinou žijicí osobou v galaxii/vesmíru. 

Tudíž to ani nemělo komu vadit. 

To se pak změnilo až tím, že Michael dopravila Discovery do budoucnosti, díky čemuž control nezískalo potřebná data a nevyhubilo veškerý život. Proto má Michael na začátku třetí série takovou radost, že detekovala na planetě život.

Z toho co jsem pochopil z jejich rozhovoru tak její matka poprvé přistála v obydlené galaxii až v momentě kdy předala Michael oblek. Tedy až v momentě kdy neměla způsob jak skákat časem. Tudíž o tom asi ani nikdo neví.

na příspěvěk reagoval SSE

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

SSE

Okecávat nesmysly z pera Kurtíků je těžké, takže tě docela chápu.

Z 2236 skočila do 3186 a pak už skákala náhodně v životě své dcerky. Ale předpokládá se, že ukotvena byla v 3186, protože bylo řečeno, že byla jako na gumě (což se ukázalo v té epizodě, když se snažili červeného anděla chytit).

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

cernakus

Díky, dokážu okecat kdovíco, ale toto bych tedy nezvládl... Ona ta její máma skákala vlastně odkud a ze kdy? Že neskákala dobrovolně sem taky nevěděl...

na příspěvěk reagoval cernakus

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

SSE

Je tam vícero důvodů. Prvně ten zákaz cestování časem vychází z "Temporal Accords", které nezakazovaly cestu časem, ale úmyslné změny v časovém kontinuu. Gábi ty změny nedělala. Navíc její poskakování v čase v tom obleku nebylo dobrovolné, bylo výsledkem chyby v experimentu.

Dále "temporal accords" nebyly ekvivalentem primární směrnice, bylo to spíše memorandum mezi tehdejšími velmocemi.

V 32. století nebyla síla, která by navíc toto vynucovala. Federace byla na prach, Hvězdná flotila byla lokální skupina warlordů se kterými si vytírali prdel i Orionští piráti, se kterými flotiláci taky mluvili a to orionská prasata porušovala závažnější Federační hodnoty, nežli ping-pong v čase.

Gabriella skončila nikoliv u Federace, ale u spojených ušatců, kteří měli, ostatně jako skoro každý v 32. století, Federaci a Hvězdnou flotilu u prdele.

Samotnej admirál "Medjai" několikrát přiohnul pravidla pro velký černý oči naší hlavní čokobohyně, takže si z pravidel vlastně nic nedělali ani flotiláci.

Samotná provinilá nebyla z 32. století a právní retroaktivita se nenosí ani ve Flotile.

Vezmeš-li v potaz, že po skoku do 32. století s tímto porušováním zákazu časových hrátek naše provinilá přestala,  protože ztratila možnost pokračovat, je logické, že se z jejích provinění nedělaly velké závěry a v klidu se s ní bavili.

Out of universe jsi odhadl naprosto přesně.

na příspěvěk reagoval SSE, dragon94

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

cernakus

Tak asi IN, protože OUT je jasné, prostě to patlají a nepřemýšlí o tom, jak to bude idiotsky působit...

na příspěvěk reagoval cernakus

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

Možná mi něco uniklo, ale proč se s tou matkou spálené šunky v 3. a 4. s. všichni v pohodě vybavují, když jsou v tom století  zakázané cesty časem a ona přitom lítala s tím red andělem v čase celou 2s jako nadmutá koza...?

na příspěvěk reagoval cernakus, dragon94

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Že se k tomu na konci té finální páté řady rád vrátíš nepochybuji, a já sám se klidně připomenu, kdyby jsi snad zapomněl.. ;)

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

"Vraťme se k tomuto mému "proroctví" po konci páté řady a povíme si, jestli jsem měl opět pravdu, nebo ne...;) "

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

ale kdepak, dáš každé jednotlivé epizodě 5 hvězd, to je jasné už teď, 22.8.2023, fakt nevím proč si furt hraješ na nějaké "soudy po projekci" ty komediante:)) Vraťme se k tomuto mému "proroctví" po konci páté řady a povíme si, jestli jsem měl opět pravdu, nebo ne...;) 

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Hodnotit a soudit budu až po projekci, resp. projekcích, tak jak to ostatně dělám normálně a jak je mj. napsáno ve zdejších pravidlech. Nicméně očekávání mám velká a doposud vše co bylo stran poslední sezóny uvolněno se mi velice líbilo, takže spíše čekám, že budu spokojený, ale jak jsem už napsal - verdikt vynesu až po projekcích jednotlivých epizod.

 

A jestli bude mé hodnocení pro tebe či jiné nadhodnocené, tak ať. To je zcela v pořádku, když tu každý hodnotí sám za sebe a podle svého. Pro mě zase mohou být jiná hodnocení podhodnocená, což mě ale nechává v klidu, jelikož hodnocení každého jednoho člověka zde respektuji, nejen kvůli výše a dříve zmíněným skutečnostem o subjektivitě a individuálním hodnotám každého z nás.

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

no a co jinak, Jákky, už žhavíš tlačítko "5 hvězd" na poslední řadu Discoshitu?:) Budete se srdíčkem Horusem jediní, kdo bude ten seriál takhle nadhodnocovat:)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Pro některé možná, ale co na tom sejde? Pár lidí si v nějaké zapadlé diskuzi na csfd o mě něco myslí. No proč ne, však já si o těch pár lidech taky myslím své, takže si jsme kvit a nemusíme si aspoň nic závidět :) Chleba ani benzín kvůli tomu nezdraží, a spát budeme všichni v klidu i nadále. Jestli je to pro tebe nějaké terno, tak já ti jo přeju. Tím spíše, že ty jsi zase exót jinde, když na to přijde, tak vítej na palubě.. XD

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

Jákky sorry, ale v Trek diskuzích jsi prostě za exota, dříve od tebe alespoň částečně odváděl pozornost Edoušek, ale ten už akorát jen hodnotí, takže jsi žezlo exota úspěšně převzal ty:) 

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Pro tebe určitě, ale ty vezmeš za vděk názor kohokoli, když dotyčný kýve jako ty a nebo říká to co ty, takže obecně vzato to žádný validní argument není. Máte na mě možná shodný názor, což je v pořádku, protože i já si o vás myslím své, takže si jsme kvit ;)

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

myslíš třeba reakce na tvou osobu od cernakuse?:)) To spíš jen dodává na oné věrohodnosti mého argumentu... 

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

To je pak tedy zvláštní, že se mnou leckdy čas jak ty říkáš ztrácejí, protože realita je taková, že se tady i jinde se mnou ostatní baví a reagují na mě, takže tento tvůj argument tak trošku pozbývá na věrohodnosti, nic proti ;) O tom, že taková tvrzení od někoho, kdo se tady i jinde neustále něčemu diví a něco nechápe působí minimálně úsměvně. Vzpomeň si na to, že budou jiní zase hodnotit či reagovat jinak, než ty. A je sice hezké, že dle tvého není třeba opakovat co tu napíšeš, ale to psáno jenom tady, v jedné z x zapadlých diskuzích na csfd, takže co z toho? :) Opakuji že na tvoji adresu se jinde snáší též x a y nelichotivých diagnóz a rozsudků a jistě si s nimi neděláš žádnou velkou hlavu, tak mi řekni jediný důvod, proč bych měl já činit jinak.. ? :)

na příspěvěk reagoval cyphercz

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

cyphercz

Pravdou je, že on neustále píše takové dlouhé eseje (o ničem), že dost pochybuji, že vůbec někdo marní čas s jejich čtením. 🤣

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

ostatní s tebou jen nechtějí ztrácet čas, navíc není potřeba opakovat něco, co jsem už napsal já, takže proč by se zapojovali:) já však v rámci ideálů původních Trek seriálů věřím, že i ten nejztracenější případ ( = ty) se dá zachránit, zkouším ti tedy vytrvale vysvětlit to či ono, ale tvá natvrdlost bohužel dosahuje opravdu kosmických rozměrů, takže tato snaha asi nepadne nikdy na úrodnou půdu, někteří jedinci holt asi zůstanou přerostlými dětmi po celý život...:)

na příspěvěk reagoval SeTTi, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cernakus , cyphercz

cernakus: Tak já si celkem pečlivě vybírám, na co se podívám a na co ne, a jelikož mám s tím co mám nakoukáno už celkem dobrý odhad, tak se takřka vždy podívám na něco, co se mi vždy líbí aspoň na ty tři zdejší hvězdy. Jako že... Jsi si tak nějak vědom, že existuje něco jako trailery, viď? Žádná velká věda to fakt není.. ;)

A když řekneš něco jako opravdový Trek, tak ti zase já řeknu, že nic takového mimo tvůj headcanon zkrátka a dobře neexistuje a jako čistě subjektivní škatulkování ho já neuznávám, neb k němu reálně neexistuje žádný důvod a ani já osobně nemám potřebu ho takhle sám pro sebe řadit ;)

 

cyphercz: Už zase ty tvoje věštby a proroctví? Víš sám, že ti ta tvoje "made in Vietnam" věštecká koule posledních pár let moc dobře nefungovala a přes to všechno si zase hraješ na Jolandu? Come on.. ;)
A jelikož se zase divíš, což je tvá oblíbená disciplína, tak speciálně pro tebe - tuhle diskuzi spolu vedeme hlavně my dva, nikoli a já a těch ostatních pět a půl člověka zde, kterým je mé hodnocení či to jak hodnotím putna a kdyby měli snad potřebu to nějak řešit, tak se ozvou sami, jak to ostatně doposud stran čehokoli jiného dělají, takže to tvoje "nikdo ti tu nebaští" je ve skutečnosti "já ti to nebaštím" a aby ses o tom jó usvědčil (protože já nemám žádný důvod tě brát jakkoli vážně), tak se zaštítíš ostatními, jako kdyby si k tomu neuměli sami říci svoje, pokud by chtěli. Tak nevím, kdo z koho dělá malé děti, ale tohle je řekl bych ukázkový příklad, jen ses do té role zřejmě svojí hloupostí oblékl ty sám.. :)
Ale co na tom vlastně sejde? Ty k něčemu podobnému ani nikoho dalšího nepotřebuješ, jak je dobře vidět v jiných diskuzích, kde jsi ty sám vs. fůra dalších a čelíš nařčením z trollingu, vymýšlením si, překrucováním atd. Takže jestli já tu jsem podle tebe malé dítě, pak ty musíš být jinde podle ostatních to všechno, čím tam jsi častován. Tak snad vítej na jedné lodi, kolego.. XD 

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

kdyby tu fungoval bodový systém z imdb, tak sázíš jednu desítku za druhou, ty klaune:) nevím koho se tu stále snažíš přesvědčit, opravdu nikdo ti tu nebaští nějaké směšné "detailní analýzy", kterým údajně podrobuješ jednotlivé díly Kurtzman Treku před tím, než jim napálíš svých fanatických 5 hvězd;) Ty budeš ukázkovej příklad dítka, kterému rodiče vždycky vše odkývali, protože je nebavilo furt vyvracet ty tvé bláboly a tak jsi nabyl mylného dojmu, že stejnou taktiku můžeš používat i na ostatní a že ti to projde jako u oněch nebohých rodičů... no, milé rozcapené dítě, zrovna ti rád zopakuji, že tady to na nikoho nezabere, ty tvé zcela zjevné nesmysly si klidně opakuj jak dlouho chceš, všichni ale už dávno víme jak se s tebou věci mají:)

na příspěvěk reagoval Jakkob

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Jakkob

Jenže poslední roky je u tebe 3 to nejnižší hodnocení co čemu dáváš. Takže to je v podstatě z tvého pohledu odpad. Kdysi dávno, jsi dával méně, ale ot dé doby se tvá duševní porucha rozvinula.

Takže když řeknu, že Opravdový trek nemáš minimálně rád, tak jsem přesný. Protože pokud libovolné epizodě TNG napálíš tvůj odpad, tak se ti ta epizoda asik nelíbila, ne?!

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Reklama

Reklama