Reklama

Reklama

Star Trek: Discovery

(seriál)
  • USA Star Trek: Discovery
Trailer
USA, (2017–2024), 55 h 27 min (Minutáž: 38–85 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Sonequa Martin-Green, Anthony Rapp, Doug Jones, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Blu del Barrio, Shazad Latif, Michelle Yeoh, Tig Notaro, Jason Isaacs (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(65)

Obsahy(1)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz , cernakus

cyphercz: Tohle všechno co jsi zmínil je sice hezký, ale finální, konečné zdejší hodnocení vůbec nehraje na to, zda jsi napsal či nenapsal komentář, nebo kolik jsi v něm udělil % a nebo jaké máš ty konkrétně důvody k tomu, proč jsi takové či makové hodnocení udělil. Co je pro zdejší hodnocení podstatné je to, kolik udělíš danému filmu, seriálu, epizodě atd. hvězd. Cokoli dalšího je zcela podružné a pro hodnocení absolutně nepodstatné. Čili ať už se ti to líbí nebo ne, v konečném důsledku mají naše hodnocení stejně velkou váhu a hodnotu. Mých 5* bude stejně hodnotných jako těch tvých, můj odpad bude stejný jako tvůj. Že ty si k tomu připíšeš subjektivní komentář a já nikoli na tom nic nezmění. Můžeš si napsat jak chceš dlouhý komentář, uvést tam sto plus jeden důvod k tomu, proč bys hodnotil tak či onak, ale pokud neudělíš ty hvězdičky, tak je ti to všechno na houby...

 

A co se mých hodnocení a důvodů k nim týče, tak je úplně zbytečné je sem nějak častěji vypisovat, když je ty konkrétně stejně automaticky hned shodíš a označíš za lži, nesmysly a já nevím co ještě dalšího. Proč bych se s tím pak měl zbytečně vypisovat, kor když jsem se s tím vypisoval už několikráte před tím? Ty sám stejně uznáváš jen sám sebe jako toho, kdo o pomyslné kvalitě toho či onoho filmu, seriálu, epizodě atd. ví všechno nejlíp...
U tebe je totiž problém, že zcela zjevně postrádáš ždibec nějaké empatie a prostě si nedokážeš představit někoho jako jsem já, čili někoho, komu se ty nové Treky prostě díl od dílu opravdu moc líbí, ať už z toho či onoho důvodu a svá hodnocení uděluje na základě absolutní spokojenosti s tím, jak se mu všechny ty epizody jeví na základě jedné, dvou či více projekcí. Že to ve finále stran hodnocení působí jednotvárně je mj. způsobeno i tím, že zde je "jenom" pětihvězdičkové rozpětí, protože v případě bodového systému z IMDb by se už i to mé hodnocení asi epizodu od epizody lišilo, nicméně zde to je tak jak to je a tak dost dobře nedám 4*, když to zkrátka nereflektuje můj pocit z dané epizody.. ;)

 

cernakus: Ať už tomu věříš nebo ne, tak v mém případě skutečně hodně dělá samotný fakt, že jde o Star Trek. Kde bereš že více jak 3/4 Star Treku rád nemám mi je záhadou, protože já mám beze sporu rád všechen Trek co kdy byl natočený, jen s tím, že některý mám rád více a některý trošku méně. TNG, DS9 i VOY jsou pro mě, aspoň zatím, fajn až moc fajn Treky, jen si z nich nesedám na zadek, jako někteří jiní a není to pro mě ten pomyslný ST TOP (tím prostě byla, je a bude TOSka), ale to vůbec neznamená, že bych je neměl rád, nebo je snad měl chuť či potřebu nějakým způsobem hejtit. Faktem je, že mám rád Trek obecně jako celek, s knížkami, komiksy, hrami, fanfilmy a samozřejmě i filmy a seriály a prostě vším, co do daného univerza spadá. Ostatně doposud jsem jako své nejnižší hodnocení stran jakéhokoli Treku udělil pokud vím pouhé 3*, protože ať už byla ta daná epizoda jakkoli špatná, byl to pořád Trek a pro mě ta plus mínus hodina nebyla ani zdaleka promarněným časem...

na příspěvěk reagoval cernakus, cyphercz

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

cyphercz

nemáš zcela pravdu, review bomber má objektivní důvod proč to dělá. Třebas nesnáší woke agitku tak moc, že vše ostatní je podružné. V případě hovna by ekvivalentem bylo, že miluje star trek tak, že vše ostatní je podružné, jenže on star trek nemiluje, fakt je, že více jak 3/4 star treku v podstatě minimálně nemá rád.

A kdyby mu šlo jen o woke agitku, tak by zase nemohl být schopen napálit plné počty dílům kurtreku, které s tím nemají nic společného (a že jich je pár i v SNW nejen v LD a nebo PRO).

Takže zde se jedná o unikum. Opravdové unikum.

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

opět vůbec nechápeš realitu když tvrdíš, že hodnota mých hodnocení je stejná jako těch tvých. Není tomu tak z jednoho prostého důvodu - všemu Kurtzman Treku zaslepeně pálíš 5 hvězd, zatímco já uděluji nejen že různé počty hvězd, ale uvádím i konkrétní procenta + komentáře, proč té či oné epizodě dávám kolik tomu dávám. Naproti tomu ty jsi naprosto ten samý jouda jako uživatelé, kteří jedou review bombing a bezmyšlenkovitě pálí jeden odpad za druhým, jediný rozdíl mezi tebou a těmito individuy je v tom, že ty si namísto odpadů jedeš bezmyšlenkovitou palbu 5 hvězdičkových hodnocení, čímž se vracím k mé první větě výše - tvá hodnocení nemají stejnou hodnotu jako ta má, jsi v podstatě akorát jen obyčejný spammer a opak review bombera (review jerker?) ;)

na příspěvěk reagoval cernakus, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Já se s tím vypisuji asi tak zbytečně, jako ty a nebo kdokoli jiný zde se svými komentáři. Ve finále to píšu já a kdyby se mi s tím psát nechtělo, jednoduše bych to nedělal, nemyslíš? Ty sám si to ani nemusíš číst, a přeci tak činíš, takže zase tak úplně zbytečné to taky není, ne? A ano, máš nějaké zkušenosti a na tom sis udělal nějaký názor. To s pravdou opravdu nemá moc společného, nebo tedy... Tvá pravda a všeobecná pravda, to jsou přeci dvě zcela odlišné věci. Sám vím asi nejlíp, jak a podle čeho svá hodnocení stavím. A že se ti to nepozdává je v pořádku - však jinému se tvá hodnocení taky nemusí pozdávat, tak v čem je vlastně rozdíl? Vždyť i hodnota tvých hodnocení, ať už pozitivních či negativních, je stejná jako má a číkoli jiná :)
A co se té kvality týče, tak o té si tady přeci každý rozhoduje právě podle svého. Nikde není zcela jasně psáno nebo dáno, co je a nebo není "kvalitní". Co je pro jednoho kvalitní, to pro jiného není. Ty, já, ani kdokoli jiný zde nemáme žádný patent na rozum či objektivní pravdu (ačkoli někteří si to rádi myslí, ale nemají :)), takže jestli je pro tebe DIS nekvalitní je asi stejně tak OK, jako že pro jiného, třeba pro mě, DIS kvalitní je...

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

zbytečně se s tím vypisuješ, tady je opravdu všem po zkušenostech s tebou nad slunce jasné, že pravda je malinko jinde - že jsi prostě zaslepený fanboy, který pálil, pálí a vždy bude pálit 5 hvězd libovolnému Kurtzman Treku bez ohledu na jeho kvalitu:) Tak se věci mají, tak proč ty zbytečné slohy, které fakt nikoho neoblbnou?:)

na příspěvěk reagoval cernakus, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz , SeTTi , SSE

cyphercz: A co já s tím, že to je pro tebe obdoba nějakého fóru? Ačkoli ty svými komentáři umíš též slušně pobavit, tak si jsme aspoň kvit :) Jinak pro mě to tak zkrátka je, resp. stran těch odvysílaných čtyřech sezón rozhodně a co se té páté týče, tak zatím nemám žádný důvod si myslet, že dojde k nějakému zhoršení. Ale to se teprve uvidí, nicméně já se na základě dostupných trailerů a informací nemám důvod jakkoli netěšit.. :)

---

SeTTi: Pro tebe asi nesmysl, pro mě naprostá samozřejmost, kvůli které by mě ani nenapadlo jakkoli vyšilovat. V Treku to navíc není vůbec nic nového, takže opět netuším a ani nevidím jediný důvod k tomu, proč by mě to mělo jakkoli pobuřovat? Zcela normální a přirozená věc mě jen těžko může nějak pobouřit.. ;)

---

SSE: To samozřejmě nevím, od toho tu máme jiné odborníky s věšteckými koulemi od Vietnamců, kteří jednomu div nevymluví díru do hlavy stran toho, jak co bude nebo nebude. Fušovat do obyčejů takovým lidem fakt nehodlám ;)
Ne, jenom hádám a předjímám na základě dosavadní zkušenosti s předešlými sériemi a i na základě toho, co se doposud o páté sérii ví. A jak jsem už psal výše - zatím nemám důvod o páté sérii nějak pochybovat, naopak se velmi těším na další nášup epizod z doposud skvělého 32. století! A s hodnocením uvidím, ostatně hodnotím až po projekci, v případě nových Treků min. dvou projekcí...

na příspěvěk reagoval cyphercz

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

SSE

Samozřejmě, umíš si představit, že by to trolící hovno dalo Kurtreku méně než 100%? To by peklo zmrzlo.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

cyphercz

Je to velká škoda, ale plakat kvůli tomu rozhodně neplánuji. Těch pět báječných a skvělých sezón tu bude existovat i nadále, a i nadále budou součástí oficiálního ST kánonu. Ať už se to nějakému cypherovi z csfd líbí, nebo ne. Plus jsou ohlášeny další projekty, jako třeba ten z prostředí Starfleet Academy, takže za mě se žádná velká škoda se zrušením DIS opravdu nekoná. Já ostatně ani nejsem ten, co tu s každou novou epizodou pofňukává a stěžuji si, a nebo se k tomu všemu ještě diví, jak se to může líbit ostatním. Pokud vím, mě nové Treky stále přináší radost, skvělé pocity, nadšení atd. Tak kdo je tady ten chudák.. ? :))

na příspěvěk reagoval cyphercz, SSE

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

já zas doufám, že nebudeš moc dlouho brečet do polštáře, že tento dumpster fire + onen seriál pro malé děti (a mentálně nevyzrálého Jákkyho) zrušili...:)

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

no to je srajda, bože:)) koukám, že se v této show opravdu nic nezměnilo, nejvíc se mi líbí pokračující trend idiotských macho mužských postav, které musí hrdinná a vždy správná space bohyně Miky Burnham usměrnit a vysvětlit jim co mají dělat a jak se chovat atd.:))

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

"och, jak si někdo opět mohl dovolit kritizovat tu skvělou Discovery?? Já to tak nenechám, že se Jákkob malý pindík jmenuji!!!"

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

SSE

Já už bych TNG jako startovní nedoporučil. V dnešní době to už člověka spíše odradí.

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

chuanito

Já si naopak myslím; že Discovery je vhodná pro někoho; kdo žádný jiný ST neviděl; snad tedy aspoň 3 Abramsovy filmy by bylo dobré vidět. Sice jsou Abramsovy filmy z jiné časové linie; ale naturelem to k sobě hodně sedí.

Strange New Worlds jsou pokračováním 2. sezóny Discovery; takže začínat s nimi možná není rozumné. Na druhou stranu jsou asi jediným kvalitním novodobým Star Trekem.

Pokud jde o moje doporučení; jak sledovat ST:

TNG (první díl je trochu nudný; od druhého se člověk rychle chytne a to i v dnešní době!); následně od 6. řady TNG mixovat s první řadou DS9; 7s TNG+ 2s DS9; 3s DS9 + 1s VOY + (tady bych zařadil výběr z TOS; asi jen Space Seed) + TOS filmy až po první TNG film Generations; 4sDS9+2sVOY; 5sDS9+First Contact+pak 3sVOY; 6sDS9+4sVOY;Insurrection+7sDS9+5sVOY; dokoukat VOY; Nemesis; odpadní Prodigy a Lower Decks (tady nevím, co je dřív, protože sem to skoro neviděl); Short Trek Children of Mars + Picard s1 + Abramsovy ST filmy;

SKOK V ČASE ZPĚT: seriál Enterprise; z YouTube NEOFICIÁLNÍ The Romulan War a pak Prelude to Axanar (což je v podstatě kvalitnější alternativa první sezóny DIS); Short Trek The Brightest Star + Q&A + DIS 1s;  Short Trek Ask Not + The Escape Artist + Runaway + Ephraim and Dot + The Girl Who Made the Stars; připomenout TOS The Cage + Menagerie + DIS 2s; STRANGE NEW WORLS;

SKOK V ČASE VPŘED: Picard s2 + s3; DIS 3s + 4s; Short Trek Calypso

na příspěvěk reagoval SeTTi

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Khanos

já se vůbec nebudu vypisovat jako cernakus a odpovím jednoduše - ke každému Jákkobovi musí existovat nějaký ten protipól... občas tento protipól zastupuji já, občas cernakus... kdyby protipól neexistoval, tak máme ve Star Trek diskuzích 80+% příspěvků plných Jákkyho pokřiveného Kurtzman Trek fanboyovství, které považuji za zcestné a zcela mimo mísu, zejména pokud se tento jedinec vrhne na nějaké analýzy či srovnávání atd. s Berman Trekem, z něhož viděl cca 20%...

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Khanos

Jo a ještě jedna věc, Eodeon byl nositelem názoru. Byť třebas vadného. Hovno je ryzí přejímač názorů. Nemá dostatečné IQ anebo sebevědomí, aby zkonstruoval svůj vlastní. To mně vadí z principu, protože jakmile člověk neumí stvořit svůj vlastní názor, tak není člověkem. Jen mluvící, holá opice. 

Toliko k němu. Už jsem mu věnoval více času, než je mi příjemné.

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Khanos

Mně vadí ta jeho "osobnost" jako taková. Je to v podstatě buď mentálně nemocný člověk nebo troll. Nejspíše je kombinací obojího. S takovým Eodeonem jsem se taky střetával extrémně tvrdě, ale přes všechny jeho negativa jsem k němu cítil určitý respekt, protože sice zlobil, ale netrolil. A i přes to, že mu chybělo technické vzdělání, techniky neopovrhoval. Pokud v diskuzi narazil ať už technicky nebo věcně, tak sice omyl nebo chybu nepřiznal (na internetu vzácné), ale už se k ní nevracel a neobhajoval ji znovu a znovu. Eodeon byl sluníčko, ale ne proto, že tím chtěl srát ostatní, ale protože tomu fakt věřil. A taky nelhal. Občas zapomněl, že kdysi něco tvrdil, ale zapomenutí a lhaní je zásadní rozdíl. A byť vzděláním filmový filozof, tak se vyznal i v jiných humanitních oborech.

Hovno opovrhuje každým a vším, čemu nerozumí. Což je skoro všechno a všichni. Hovno když v diskuzi narazí, tak chybu/omyl neustále obhajuje naprosto ignorujíce fakt, že mu to bylo právě několikrát vyvráceno. Hovno je sluníčko a buzík, jen aby sralo jiné lidi. Hovno naprosto běžně lže. Hovno nemá vzdělání (ok, to by nevadilo), nemá znalosti z žádných oborů (ok, ještě lze akceptovat), ale povyšuje se, jako by sežral celého Šalamouna a ne jen jeho hovno. 

Sere mně jeho plevelení diskuzí, protože útočí na primární pudy ostatních, kteří prostě neodolají a spustí se s ním do tirád, které ho maximálně tak baví, ale mají repetetivní charakter a mizivý přínos. Dráždí mně, že všemu dává 5 hvězd, ne proto, že by to tak fakt cítil, ale protože je to součást jeho vysírání s námi a s hodnotícím systémem ČSFD. Prostě nulová kritičnost, ale jako záměr.

To, jestli je nebo není trekkie, je mi jedno. To jestli viděl nebo neviděl Opravdové Star Treky a jestli je má nebo nemá rád, je mi jedno. Jestli považuje Connie za nejlepší design v Star treku, je mi jedno. Jestli považuje STD za to nejlepší co kdy vzniklo po Blade Runnerovi je mi taky jedno. Vadí mi to výše napsané.

 

K tvé otázce, jestli se pivažuji za Trekkie - NE. Trekkie jsou veskrze pošuci. Jsou to fanoušci dle etymologického původu toho slova, tedy anglického fanatic. A podle toho se tak chovají. Já jsem fanoušek dle obecně chápaného českého významu, tj. mám to rád, zajímám se o to universum a mám ho nakoukané a načtené (pouze manuály a encyklopedie, bez novelizací). Prostě takový ten typ, kterému není zcela u prdele, jak moc mu tu značku Kurtzman nebo Abrams znásilní, ale zase ne tak zapálený, aby si nasadil prostetické uši a cvičil vulkánský pozdrav za zvuku klingonské opery, aby to plynule uměl na příštím conu.

Neříkám, že máš urážet vulgárně, jako to dělám já. Já jsem v tomto dlaždič. Urazit lze i slušně. Důležitější však je, nedávat mu, co potřebuje, tedy nezaslouženou pozornost. Když si přečteš jen svoje příspěvky, kterými na něj reaguješ, tak zjistíš, že se opakuješ. To znamená, že tě má přesně tam kde chce. S ohledem na to, že jeho IQ bude výrazně nižší než tvoje, mně třebas tohle sere. Jasně, on je v trolení vycvičený a ty jsi v diskuzi obecně lehce naivní (ve smyslu, že neočekáváš podlé úmysly od diskuzního partnera), takže má nad tebou v tomto výhodu. Proto mi to po delší vaší výměně nedalo a upozornil tě na to tím vulgárním způsobem.

K odstavci o TNG - z výše napsaného je už zřejmě jasné, že je mi jedno, jestli někdo nepovažuje TNG za nejlepší z ST. Navíc TNG nepovažuji za nejlepší. První dvě série jsou spíše špatné než dobré. A poslední série je na tom podobně. Pět epizod z 26 to nezachrání a navíc to zakončení, které je zřejmě nejhorší ze všech Opravdových Star Treků (dobře, poslední ENT je hodně nepovedená, ale to je způsobeno tím, že je zařízli takže za finále považuji výborné Terra Prime. Na Opravdovém Star Treku právě oceňuji epizodičnost, která umožňuje si vybírat rozinky a těsto nechat. Celkově vzato, pokud sečtu epizody, mám nejradši VOY, pak DS9, pak TNG a pak ENT. TOS má u mně speciální místo, protože to je prostě "pilot", kdy se teprve autoři s malým rozpočtem rozkoukávali a podle toho to vypadá. Parodická divadelní fraška s mizernými efekty. Shlédnuto jen z povinnosti a nic z TOS jsem neviděl dvakrát. Z filmů je to pak víceméně jasné, VIII, VI, IV, X, a MP. Ostatní nemám rád vůbec a speciálně nesnáším II a III (což zejména u dvojky se rozcházím se zbylým světem).

Slepice jde po flusu (jde vidět, že nejsi kluk z vesnice :-D 

Nemám potřebu se po něm neustále vozit. Nereaguji na každý jeho výron. Ale občas mu ji prostě lísknu, jen abych nevyšel ze cviku. Zaslouží si to vždy.

A můj poslední příspěvek fakt nebyl o něm. Jen jsem tě prostě chtěl trknout, aby jsi si všiml, že si tě vodí kam potřebuje.

Nejde o aktivní diskutující, u těch to je, jak píšeš (ovšem ty i já názor změnit umíme, pokud je dobře argumentován, takže to neplatí obecně). Jde o pasivní čtenáře, kterých je vždy nejméně o řád více. Právě ta jeho legitimizace ze strany normálních lidí, jako jsi ty a dalších v diskuzích zde je bohužel problém.

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

Cernakus:

Myslím, že chápu, co ti vadí na Jakkobovi a do určité míry s tebou souhlasím, a snad nestřelím moc vedle, když napíšu, že hlavní jsou dvě věci. První, že se nazývá fanouškem Star Treku a přitom tak činí víceméně, s výjimkou TOSky, pouze na základě novějších filmů a seriálů. Druhá, že zaujatě a neústupně brání vše nové, aniž by znal to, co ty a i já, považujeme za nejlepší období treku a skutečnou sílu tohoto světa.

Co se prvního bodu týče, považuješ se za Trekkies? Já třeba ne. Mám rád Star Trek a doprovází mně už od doby, kdy jsem si na základce hrál na kapitána Enterprise s mým kamarádem zbraňovým důstojníkem. Krásné to roky, hezky se mi na to vzpomíná. Ale k věci, pokud se nepovažuješ za člena tohoto fanklubu, proč ti tak záleží na tom, jestli Jakkob ano? Mně je to putna. Pro mně za mně se může považovat za vtělení budhy. Budu mu to vymlouvat? Ne. Budu kvůli tomu na něj zbytečně vulgární? Ne. Tento postup poškozuje spíš tebe než jeho, můžeš sice tvrdit, že je ti jedno, jak tě kdo vidí, ale kdyby to byla naprostá pravda, určitě bys neztrázel svůj čas přesvědčováním kohokoliv kdekoliv.

No a co se druhého bodu týče, vím, že bys nejspíš ve skrytu duše chtěl, aby každý ocenil TNG a ostatní seriály z této éry (a po zásluze), ale já jsem se už kdysi naučil, nepříjemnou cestou, že ať už si o čemkoliv myslím, že je to to nejlepší a že by se to mělo každému líbit, málokdy se to opravdu stane. A jestli si jeden člověk tady v diskuzi bude myslet, že TNG není to nejlepší nebo dokonce, že je to slabý seriál, jak tady často Jakkob omýlá "ať je mu to přáno", podle mně ochudí jen sebe. Rozhodně to není důvod jít po něm jak slepice po šlusu (tak nějak se to říká, ne?)

...a možná jako třešničku na dortu, další věci jako jeho zatvrzelost v tom, že veškerou kritiku předem zhazuje jako zaujatou.

Hele, vážím si tě. V minulosti jsme vedli spoustu zajímavých diskuzí, ale tuhle tvoji potřebu se po Jakeovi pořád vozit prostě nechápu. Proč ti na tom tak záleží? Myslíš si snad že to, že je Jakkob "nejhlasitější zástánce" a že na všechno musí mít předem prefabrikovanou odpověď něco změní v širším kontextu?  Nezmění, lidi totiž do těchto diskuzí většinou nechodí změnit svůj názor a je jedno, co kdo napíše.

 

CypherCZ:

Akce a reakce, přesně to jsem psal i Jakeovi. Tvůj minulý post navíc nepovažuji za jakoukoliv formu útoku, to jsem i napsal. V minulosti jsme si velice často rozuměli a proto doufám, že se tě nějak nedotknu, ale v podstatě platí to, co jsem psal nahoře Cernakusovi. Ať si Jakkob nebo další jmenovaní nechají své přesvědčení. Já osobně většinou ignoruji ty, které nepovažuji za hodné diskuze, nechci se nechat chytit do trollí pasti a pak si tady vyměňovat nenávistné zprávy s kymkoliv. To nemá konce. A jestli můžu, zeptám se co z toho budeš vlastně mít? To, že ty i Cernakus Jakkobem opovrhujete dojde každému po přečtení skoro jakéhokoliv z vašich příspěvků. Mise splněna. Jaké jsou ale dodatečné cíle? Změnit jeho názor? EE, v tom nikdy neuspějete i kdyby jste se postavili na hlavu a začali hrát na Vizisonor. Přimět ho, aby uznal, že DIS, PIC a další ST současnosti jsou pochybení? Naopak ho utvrzujete v opaku. Přimět ho ocenit to, co my považujeme za klenot? Spíš se zatvrdí a i kdyby se k tomu někdy dostal, bude větší šance, že bude předem rozhodnutý, že má právdu a ani tomu nedá šanci.

 

Kuci, vím, že to vypadá jako bych si tu hrál na nějaký morální kompas a proto se omlouvám předem, Cernakus mně myslím správně jednou označil za Pozéra, teď už si tak fakt začínám připadat. Ale zkuste mi napsat, o co vám vlastně jde. Nejspíš mi něco uniká, ať se snažím jak chci, nevidím jediný smysl v tom, tady pořád vyvolávat spory, které nemají reálné řešení. Jediné, co mně napadlo je snaha Jakkoba vystrnadit, ale myslím, že už jen z principu tohle neudělá bez ohledu na to, jak do něj budetě šít.

na příspěvěk reagoval cernakus, cernakus, cyphercz

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

jen tu uvedu jednu věc od Jákkoba na pravou míru - jak už jistý pan Newton pravil, každá akce vyvolá odpovídající reakci, má "útočnost a trollení" je vždy reakcí na styl, kterým komunikuje ten či onen SJW pomatenec, nic víc v tom není:) Ať si Khanos nebo kdokoliv jiný přečte diskuzní příspěvky takového Bluntmana nebo Eodeona a styl, jakým oni jednají s názorovými oponenty... když se tedy do takové diskuze vložím já, tak proč bych s nimi měl jednat jakkoliv v rukavičkách??:) Jenže tyhle věci Jákky není schopný vidět, protože si s většinou těchto pánů notuje a vyznává stejně ujetou ideologii a pokřivený pohled na svět, čili proto jsou mé příspěvky samá "útočnost a trollení"...;)

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Khanos:

Přemýšlím, jak dlouho ti bude trvat, než přijdeš na to, že se mažeš hovnem. Jakákoliv snaha "diskuze" s tím hovnem ho jen legitimizuje. Inteligentní člověk to hovno prostě jen příležitostně urazí a jde dál.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Khanos , Khanos

Fair enough, děkuji ještě jednou. Budu nad tím dnes v práci přemýšlet...

Jinak jen malý postřeh k té neschopnosti dosáhnout kompromisu... To je myslím dáno tím, že většina diskutovaných věcí zde je značně subjektivních a to jak je člověk vnímá je značně individuální a nějak nevidím důvod dělat či prosazovat v takových věcech kompromis, když si každý můžeme klidně myslet i tvrdit co chceme a co si myslíme, a zároveň spolu v pohodě vyjít. Já s tím problém nemám a z mnoha jiných diskuzí tady i jinde vím, že to tak jde. Myslet si něco, druhá strana si myslí něco jiného a úplně v pohodě si o tom povíme a v klidu se shodneme, že se neshodneme. Jde to, tak proč ne zde? Já naprosto v pohodě vycházím s takovými, kteří si z DIS či PIC nesedají na zadek, ale stejně tak oni se nevytáčí do běla, když já si nesedám na zadek z aktuálně sledované TNG, čili na první dobrou tam vidím a vnímám nějaký vzájemný respekt, a to je něco, co mi tady u mnohých schází zcela a asi i proto je tu docela těžké usilovat o nějaký kompromis...

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

Jakkob

A možná bych dodal ještě to, že každý nedovede situaci mírnit a klidnit emoce, ty si sám vyber jak chceš působit na druhé. Jestli jako zatvrzelý fanatik (kteroužto nálepku si k tobě spousta lidí v těchto diskuzích přimyslí) nebo někdo s dostatkem rozumu, aby nepřispíval k nenávistnému prostředí. Své stanovisko můžeš obhajovat různě a sem tam se hodí i učinit nějaké ústupky. Podobně jako v diplomatickém jednání si sporné body můžeš nechat na jindy. Ne každá bitva musí být vybojováná hned.

A co se toho, proč to píšu tobě a ne jiným týče. Důvodů mám více. Za prvé, jsi v tomto sporu "menší" strana. Pokud bys byl schopný občas udělat nějaký ústupek, myslím, že by i tvá opozice byla menší a rozhodně méně motivovaná ti dokazovat, že se pleteš. Celkové prostředí by se sklidnilo. Za druhé, Cypher a dokonce i Cernakus, v minulosti dokázali odstoupit z některých pří, aniž by dokázali, že mají pravdu, možná ne s tebou, ale myslím, že vítězství ve slovní bitvě je pro tebe důležitější, než pro ně. Možná i proto, že jsi na to sám. Jenže tím, že budeš na všechno negativní reagovat a všechno kontrovat sám napomáháš vzniku silnější a vytrvalejší opozice, už jsem ti to jednou psal, ale pochopils to tak, že co je komu do toho, jestli si užíváš trek, vůbec jsi nepochopil, jak jsem to myslel (nemusí to být tvoje chyba, třeba jsem to blbě napsal, ale jasně si pamatuji, že přesně tuhle myšlenku jsem ti už jednou chtěl předat).

Pro mně osobně je v diskuzích mnohem víc důležité, aby lidi pochopili, co chci říct, to, jestli se mnou souhlasí či nikoliv je druhotné. Nejsem chodící encyklopedie, nejsem mluvčí pravdy a rozhodopádně nejsem neomylný a ani se tak nesnažím vystupovat.

A možná ještě třetí důvod, proč to píšu hlavně tobě a ne druhým. Navzdory tvé snaze přesvědčit mně o opaku, pořád si myslím, že u tebe snáz prorazím s nějakou rádoby-osvětou, než kdybych se snažil každého hejtra DIS (ehm, ke kterým taky patřím) přesvědčit, aby své názory prezentoval slušně.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Reklama

Reklama