Reklama

Reklama

Muž z oceli

  • USA Man of Steel (více)
Trailer 6
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Ve vzdálené galaxii se nachází planeta Krypton, která se kvůli vyčerpání přírodních zdrojů ocitá na pokraji záhuby. Jor-El věří, že jedinou nadějí pro jeho lid je najít jinou vhodnou planetu k životu. Vysílá svého novorozeného syna Kal-Ela na planetu Zemi. Generál Zod se domnívá, že za zkázu planety je zodpovědná vláda, a rozhodne se převzít kontrolu. Poté zabije Jor-Ela a je i se spolupachateli uvězněn ve vesmírném žaláři. Zod přísahá, že Jor-Elova syna jednoho dne najde a pomstí se. Na Zemi se Kala ujmou manželé Kentovi, kteří mu dají jméno Clark. Už jako malý chlapec si Clark připadal jiný. Jeho zvláštní schopnosti ho děsily, nerozuměl jim a snažil se je před svým okolím skrývat. Když se od svých rodičů dozví, že pochází z jiné planety, jeho život mu konečně začne dávat smysl. Planeta Země mu poskytla domov, nyní je tedy na něm, aby Zemi a její obyvatele ochránil. Clark pozmění svůj vzhled a vydává se do Metropolisu, kde jako Clark Kent nastupuje do redakce Daily Planet a mění se v anonymního zachránce lidských životů. Jediný, kdo pozná Clarkovo tajemství, je jeho láska Lois. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

Superman se vrací se měl spíš jmenoval Supertunel se vrací, protože na tom filmu to není absolutně vidět...a jasný, GoG za stejné a menší prachy jsou prostě někde jinde....tam jde jasně vidět rozdíl těch režisérů a jejich priority a taky to tak dopadá s těmi tržbami ve výsledku....

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Days of the future past má taky rozpočet jen 200 mil a to to byla obrovská týmovka.. Takže sólovky s rozpočtem vyšším než 220 mil jsou podle mě totální zbytečností.

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Takový Strážci galaxie měli rozpočet 170 mil a dvojka 200.. a to tam celý film chodí digitální králík a strom a na konci jsou obrovské CGI vesmírné bitvy..

Takže Superman se vrací s rozpočtem o třetinu větším.. tomu prostě nerozumím. Za co a proč? To si tam tu jeskyni na konci nechali celou postavit? Asi stejně jako Verbinski těch 80 km kolejí a skutečnou funkční repliku lokomotivy v Lone Rangerovi...

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

No to záleží, prostě někdo potřebuje větší rozpočet a jde to na tom filmu vidět a někdo menší.. Pořád nechápu, jak mohl Superman se vrací mít rozpočet 270 milionů... To je tristní, na filmu to nejde hlavně vůbec vidět.. Pamatuju si že první solovka mcu za 200 byl Iron Man 3..vidis a to je právě rozdíl mezi Snyderem a ostatními, ostatní jedou na příběh viz aquaman a efekty s ním spojené a snyder jede hlavně na formu a příběh až na druhém místě, a proto potřebuje minimálně 220 milionů rozpočet.. Takže ono to jde.. Mimochodem co jsem zjistil tak na aquamana šli ženský i hlavně kvůli Momoovi

na příspěvěk reagoval dragon94, higuain

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Zajímavé, že Aquaman vypadal lépe jak BvS, JL atd... a to vše jen při rozpočtu mezi 160 - 200 mil.. Takže si myslím, že cokoliv nad 200 (pokud se nejedná o týmovku... je prostě zbytečnost.

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Aquaman se rozhodně povedl a tu miliardu jsem mu přál. Ten film vypadal dobře, neokoukaně a zábavně již z prvního traileru. Což se třeba o JL, Birds of Prey atd.. říct nedalo.. Hlavně bylo fakt vidět, že si tvůrci dali na Aquamanovi záležet a úplně nesrali na komiksovou předlohu. Narozdíl od JL a Birds of Prey :D

Podle mě šlo na Aquamana i hodně lidí, kteří nikdy neviděli JL a to ať už na základě recenzí, tak na základě spokojených reakcí diváků či jejich přátel.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

Pravda.. Líbí se jí jak WAN překvapil s aquamanem. Postava která nebyla téměř představena, v lize neudělal absolutně nic a byl totálně k hovnu a rozhodně mě nenavnadil na solovku a pak buch, naprostá pecka, super dobrodružný film a mld v kapse... Takhle bych si to představoval...

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak to je podle mě docela prosté. Musí se napřed zjistit, že ty filmy budou mít úspěch a musí se taky nějakým způsobem reagovat na reakce diváků či recenzentů. Vyvarovat se předešlích chyb atd... Obzvláště u nových sérií je to těžké. Ale je i spousta filmů co se točí zaráz. Obvykle to bývají filmy rozdělené na více částí..

Třeba původní JL část 1 a část 2 se měli točit zaráz.. ale pak přišel BvS, kterej nevidělal miliardu... a no.. ten příběh všichni známe.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ištván87

no jasný, na BO je částka ke každému filmu zvlášt ale souhlasím a taky to nechápu, proč se netočí více dílů najednou, bylo by to levnější...kdyby takhle rovnou před lety Snyder natočil celou svou vizi, nestál by jeden film 300 milionů v průmeru

na příspěvěk reagoval dragon94

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Pána prstenů točili jako jeden velice dlouhý film, takže to stálo cca 280 mega. Kolik stála reklama a dotáčky, to těžko říct. Každopádně se dost divím, proč se něco podobného nepraktikuje dneska. Když chtějí mít všichni propojené vesmíry, tak ať těch filmů natočí víc najednou a ušetří čas i peníze. 😁

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Hlavně dost filmů ukázalo, že i s malým rozpočtem se dá udělat skvělý film. A naopak jsou filmy, které dokázali utopit ohromné rozpočty a vůbec to na nich není vidět (Lone Ranger)... A nebo když se někdo rozhodně přetočit většinu scén v původním filmu jako tomu bylo u JL.

na příspěvěk reagoval Ratemus, PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak! Ted jsi to napsal, TOTAL presne! O to tady jde. To jsem prave chtel napsati, jako prodlouzenou reakci na draka94. Tak to proste je. U WB, zcela a na 10000000%.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Postavě můžeš věřit jak chceš, ale nesmíš ji dát obrovský rozpočet protože s tím se váže nutnost větších tržeb.. No jo, rozumíme si

na příspěvěk reagoval PKD, dragon94

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tady jsme se nepochopili. Neni to o rozpoctu, pac kdyz te postave veris atd., nedelas takove kraviny, jak WB. Sam jsi to ted napsal. V podstate.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Jenže ono to je o rozpočtu, jak tu jsem psal já a po mě kolega, když dáš do filmu minimálně 200 milionů, musíš si být jistý a věnovat práci protože pro případný úspěch to musí utrzit alespoň 700 milionů, nejspíš víc... Podívej se na Superman se vrací, 270 milionů stál a není to na filmu absolutně vidět a je to průměr, oproti tomu Green lantern je Pln triků a stál 200 milionů ale příběh příměr... Prostě pokud bvs stojí 400 milionu tak film by měl dát alespoň miliardu.. Pak to vypadá přesně jako u warneru.. Začátek mcu nebyl vůbec žádná sláva kromě Iron mana to byl fakt průměr ty tržby, kdyby to točil warner hned by to celé zaříznul..

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

dragon94

Zítra mi dovezou tu nejnovější verzi DC comics encyclopedie (konečně jsem se k tomu po 15 letech dokopal), tak se aspoň ´´zasměji´´, té 80+leté historii, která čítá zhruba 1100 postav. Haha. To by bylo filmů, checht. Samoz., že nikdo nechce natočené ouplně všechny postavy, co se kdy objevily, ale víš, jak to myslím.;-) A Marvel (co vím) má taky pěknou pálku. 

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

dragon94 , dragon94

Tady vidíš sám, že o rozpočtu to není. A nikdy nebylo. Jde jednoduše o to, zda těm postavám věříš a (jak se zde mnohokráte zmiňuje) dáš jim šanci do budoucna. Hodně lidí ví, že už tady mohlo býti stále pokr. DCEU či jak, pokud by u WB, nebylo stádo tupců, debilů a zabedněnců. Oni chtějí ty postavy jen dojiti a vůbec jim na nich nezáleží, viz Cavillův Superman (pokud by to chápali, měl už dnes celou trilogii). Pro ně jsou to jen značky a serou na to, že ty postavy (aspoň ty, co čtu já) mají za sebou 60 a více let, historie. Takže kurňafix! trochu úcty, kreténi. A nebo to fakt už prodejte, páč dle vaších horentních kalkulací, vám stejně DC universum nevydělává, tak vám to nemusí vadit!

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Zkrátka kdyby WB nenalévali od začátku do jednoho svého filmu rozpočet 2-3 MCU filmů. a nezařízli spoustu filmu jenom, protože ty filmy nevydělali tolik kolik si představovali, tak z nich mohli v budoucnu vyrůst obrovské značky.. Viz Cap, jehož první díl si sotva vydělal sám na sebe a jeho třetí díl utržil přes miliardu.

Zkrátka myslet trošku na budoucnost a dát těm filmům šanci vybudovat si fanouškovskou základnu.. Obzvlášť, když ty tržby měli fakt výrazně lepší oproti startu MCU.

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Teď jsem se díval na boxooffice MCU a musím dát Ratemusovi za pravdu. Třeba takový Thor 1 měl rozpočet 150 mil. a tržby jen 449 mil. Dvojka pak už na tom byla lépe 170 mega rozpočet a tržby 644 a Ragnarok stál 180 mil a tržby 853.

A když si vememe Man of steel tak rozpočet 225 mil. a utržil 668 mega... a přesto to bylo WB málo.

Pak přišel Batman v Superman, o němž se mluvilo jako o nejdražším filmu, protože s přetáčkami se předpokládalo, že do něj nalili kolem 450 mil... a utržil 873 mil... a copět to bylo pro WB málo..

Pak přišla JL, která utržila 657 mil.. a pro WB to bylo málo, protože se skoro celá přetáčela.. a rozpočet se taky mohl vyhoupnout vysoce nad 300 mil.

A teď si vememe třeba druhého Capa... ten stál 170 mil a utržil 714 mil..

Nebo první Cap 140 mil rozpočet a tržba 370 mil.

Zkrátka WB mělo na začátku výrazně vyšší tržby než většina filmů první fáze a zhruba na stejné úrovni jako filmy druhé fáze.. jenom do těch filmů nastrkali strašné prachy..Bohužel o dalších filmech se rozhodovali podle toho co kolik vydělalo, kdežto MCU mělo nižší tržby a stejně ty série nezařízlo, protože měli nějaký směr a něco budovali. Věděli, že ty postavy (Cap, Thor) potřebují a i když to nebyli kasovní trháky, tak jim stejně dali další šance a z Capitána nakonec vypudovali miliardovou značku.

Jenže WB zřejmě chtělo hned miliardy od každého svého filmu. Upřímně je zázrak, že WW nebo Aquaman vydělali miliardu vzhledem k tomu jak liga špatně dopadla... Na tom je zkrátka vidět, že Liga byla prostě špatná.Protože měla jak Batmana, tak Aquamana, tak WW a dosáhla jen na 657 mil... A to ještě věřím tomu, že kdyby to nebyla taková značka, že by to neutržilo ani polovinu.

Zajímavé je, že Aquaman je plný triků a vypadá výrazně lépe než JL a přitom měl rozpočet mezi 160-200 mil.

A to ještě věřím tomu, že kdyby Aquaman již nebyl roztočen, tak ho zaříznou stejně jako zařízli ostatní filmy po JL.

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Uvidíme. Já jsem hl. rád, že JarJar bude JLdark jen produkovati. To mi spadla Kara, ze srdce.:)))

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Hahaha. Ale stejně, ten pojem...generátor náhodných postav DC. To je bomba! To si zapamatuji.

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

dragon94

To se ti nedivím s těmi X meny. Byť já (překvapivě) Dark p. beru rozhodně více, než Nudapolypse. Byýti to na mě, tak mu klidně dám třeba dalších 10 X-men filmů a 3 tv s.;-) A ano, pro mě též v podstatě, to končí, DofFP rogue cut. Tam ještě Vaughnův vliv byl.

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

dragon94

Jak jde jen o prachy, vždy je to v hazlu. Tv tvorba (nikoli cw) ´´od´´ DC, je opravdu volnější, tam ten tlak z WB, tolik není. To bylo ostatně, vždy. Proto je ta šance, že zvrtají JL dark či GL, menší, než u live action věcí.

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama